O výrobe elektromobilu Tesla Model 3 sa hovorí veľa a často dlhodobo bolo cieľom spoločnosti dosiahnuť 5000 vyrobených kusov týždenne. To sa po dlhom čase podarilo pred pár týždňami, avšak teraz mieri automobilka ešte vyššie.

Tesla je stále relatívne mladá automobilka a spoznáva, aká náročná je masová výroba áut. Po vyriešení niekoľkomesačných problémov na výrobných linkách najmä Modelu 3, teraz začína Elon Musk požadovať od zamestnancov prípravu na zvýšenie produkcie. Už 28. novembra majú byť všetky linky pripravené na to, aby dosiahli cieľ 7000 vyrobených Modelov 3 za týždeň. Vyplýva to z mailu, ktorí dostali zamestnanci automobilky a informoval o ňom portál Electrek.

tesla model 3
Tesla

Z vyhlásenia Elon Muska v správe zároveň vyplýva, že vyžaduje, aby boli k 28. novembru všetky súčasti a systémy liniek pripravené k udržateľnej výrobe „50 jednotiek za hodinu“. Práve to má byť kľúčová hodnota k dosiahnutiu 1 000 vyprodukovaných Modelov 3 denne, 7 000 týždenne. Podľa Muska môžu dosiahnuť túto hodnotu len vylepšením súčasných výrobných liniek, bez nutnosti výstavby nových.

Plán Tesly je tak opäť veľmi odvážny a na jej plnenie bude priamo v továrni dohliadať samotný šéf. Musk si má prejsť kompletne celú výrobnú linku Modelu 3 v priebehu 27. a 28. novembra, aby sa uistil, že je všetko pripravené. Vedúcich jednotlivých liniek vyzval, aby mu nahlásili akékoľvek pripomienky a nedostatky, ktoré by mohli zabrániť dosiahnutiu výrobného cieľa. Vedenie sa im chce venovať s dostatočným predstihom. Uvidíme, či sa teda všetko podarí vyriešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom