Teslu ešte stále trápia rôzne problémy, ktoré na spoločnosť nevrhajú dobré svetlo, ale Elon Musk sa ani zďaleka nevzdáva. Poslednou nákladnou novinkou tejto firmy je kamión Tesla Semi, avšak výrobca elektromobilov plánuje o pár rokov vstúpiť aj do segmentu pick-upov. Zatiaľ nikto nepozná presný názov pre nový pick-up od Tesly, no CEO Elon Musk už teraz prezradil jeho vlastnosti, ktorými porazí všetku konkurenciu.

Výkonný riaditeľ Tesly je nielen svetovo známou osobnosťou, ale on sám sa rád činí aj na jednej z najznámejších sociálnych sietí. Jeho druhým domovom pre odhaľovanie nových správ sa stal Twitter, kde teraz prezradil ďalšie prekvapujúce informácie. Tie sa týkajú nového modelu spoločnosti, ktorým bude nákladný pick-up.

Elektrický pick-up, aký nemá obdoby

Spočiatku sa hovorilo, že pôjde o menšiu verziu nákladiaka Tesla Semi, o ktorý je mimochodom obrovský záujem. Elon Musk teraz prezradil, že tento pick-up dostane poriadne nadupanú výbavu, s ktorou zvládne aj tie najťažšie úlohy. Jeho pohon majú zabezpečovať 2 elektromotory, ktoré budú poháňať všetky štyri kolesá a ponúknu ohromný točivý moment. Aby tento pick-up zvládol odviezť veľké váhy, má podľa riaditeľa Tesly dostať dynamické odpruženie, ktoré sa bude prispôsobovať hmotnosti prepravovaného nákladu.

Takýto elektrický pick-up pritom vôbec nebude malý. Svojou veľkosťou by sa mal podobať na aktuálne modely Ford F-150, či Chevrolet Silverado. Vo svojej výbave taktiež ponúkne elektrickú zásuvku pre napájanie tých najrôznejších nástrojov. Tu to však ešte ani zďaleka nekončí. Pre pohodlné manévrovanie má nový pick-up Tesly dostať aj 360° kameru, sonar a autopilota. S touto výbavou bude môcť tiež automaticky paralelne zaparkovať.

Zobraziť celú galériu (1)
Google + / Electrek

Nenechaj si ujsť
Tesla Semi na moste Golden Gate je fascinujúci pohľad, ktorý jednoznačne prináša budúcnosť už teraz

Aj keď tieto slová Elona Muska nadchnú nejedného milovníka veľkých pick-upov, príchod toho elektrického od Tesly zatiaľ nie je známy. Na svojom zozname má spoločnosť ešte pred ním nový SUV elektromobil, Tesla Model Y. Ten by mohol prísť na svet už v roku 2019. Predstavenie elektrického pick-up modelu je potom otázkou niekoľkých ďalších rokov. Pokiaľ by sa spoločnosť s touto novinkou opäť oneskorila, uzrieť ju budeme môcť zrejme o 3 až 4 roky.

Zároveň ostáva otázne ako firma zvládne produkciu nových kúskov. Aktuálne ju stále trápia problémy s výrobou Modelu 3, ktorý mal svoju premiéru už takmer pred rokom. Okrem toho sa zmenil aj počet zamestnancov spoločnosti, ktorá začala s prepúšťaním. Jeden z nich sa dokonca ocitol na súde za vynášanie interných informácií. Pokiaľ sa však Tesla vysporiada so všetkými prekážkami, o niekoľko rokov tak reálne môžeme uzrieť jej elektrický pick-up, ktorý bude vďaka svojim vlastnostiam len ťažko hľadať konkurenta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom