Výrobca telefónov značky Elephone je známy predovšetkým svojimi zariadeniami za extrémne nízku cenu. Na úkor cenovky však mnohokrát dopláca samotný hardvér týchto zariadení. Výrobca ale teraz na trh uvádza dve novinky, pričom jedna z nich už konečne disponuje procesorom značky Snapdragon.

Jedná sa o modely s názvom Elephone U a Elephone U Pro. Z názvu už asi tušíš, ktorý z nich je práve ten výkonnejší a teda ponúka aj spomínaný procesor od Snapdragonu. Tento výrobca je však známy aj tým, že dokáže vykúzliť skvelý dizajn pri tak lacných zariadeniach. Inak tomu nie je ani pri týchto modeloch. Poďme sa na nové kúsky pozrieť detailnejšie.

Elephone U, dvojča so srdcom MediaTek

Prvý model z tejto dvojice sa od svojho výkonnejšieho brata líši v použitom procesore. Toto krásne zariadenie je poháňané čipom MediaTek Helio P23, ktorý má 8 jadier taktovaných na 2 GHz. K tomu si môžeš vybrať veľkosť RAM, a to konfiguráciu so 4 GB alebo 6 GB. Podľa veľkosti operačnej pamäte sa odvíja aj veľkosť interného úložiska, takže k dispozícii dostaneš 64 alebo 128 GB. Pamäť pre tvoje súbory si však môžeš rozšíriť aj pomocou pamäťovej karty, až do veľkosti 1 TB.

Amoled displej prináša rozmery 5.99″ s FHD+ rozlíšením, ku ktorému prislúcha pomer strán 18:9. Ten je navyše zaoblený po oboch stranách podobne ako pri Samsung Galaxy S8. Kvôli veľkosti displeja musí byť snímač odtlačkov prstov umiestnený na zadnej strane, pod duálnym fotoaparátom, ktorý disponuje rozlíšením 13 MPx u oboch snímačoch. Miernym sklamaním však môže byť podpora nahrávania iba vo FullHD pri 30 snímkoch za sekundu. Predná kamera má rozlíšenie 8 MPx a disponuje rovnakými vlastnosťami nahrávania videa.  Fotoaparáty taktiež využívajú nový ArcSoft algoritmus, ktorý upravuje farby a taktiež zdokonaľuje rozmazanie pozadia pri portrétoch. Konektivita zariadenia je tiež na skvelej úrovni. Nájdeš tu plnohodnotné LTE, podporu dvoch nano SIM kariet, Bluetooth 4.0 či dokonca NFC. S výdržou smartfónu by si nemal mať problém, pretože batéria disponuje kapacitou 3620 mAh a taktiež disponuje funkciu rýchleho nabíjania cez USB Typu C konektor.

Kúpiť Elephone U so 6 GB RAM / 128 GB pamäťou za 279 €
Zľavový kupón GBMBP

Keď už sme pri konektoroch, tak ten na audio sa tu žiaľ nenachádza. Zariadenie taktiež disponuje technológiou rozpoznávania tváre, ktorá funguje na laserovom princípe. Smarftón prichádza s Androidom 7.1, ktorý bude neskôr aktualizovaný na verziu 8.0. Elephone U si už môžeš objednať za 290 €, no pri použití kupónu GBMBP sa jeho cena zníži ešte o 10 € a tebe tak zostanú drobné na využitie dopravy EU Express, ktorá ti zaručí dodanie bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Elephone U Pro, model pre tých náročnejších

Výkonnejšia verzia z tejto dvojice je poháňaná procesorom z dielne Snapdragon, presne modelom Snapdragon 660. To je takisto čip s ôsmimi jadrami, no taktované sú až na 2.2 GHz. Čo sa týka operačnej pamäte a interného úložiska, tak oproti verzii s MediaTekom sa absolútne nelíši. Takisto máš teda na výber 4/6 GB RAM a 64/124 GB na dáta. Taktiež môžeš úložisko rozšíriť pomocou pamäťovej karty.

Displej Elephone U Pro je úplne totožný s displejom na „Účku“, rozdiel však už nastáva na zadnej strane, konkrétne pri dvojici fotoaparátov. Elephone U Pro dokáže nahrávať 4K video pri 30 snímkach či 2K video pri 60 snímkach za sekundu.  Rozlíšenie však zostáva zachované, teda zadná dvojica ponúka 13 MPx a predný snímač 8 MPx. Výkonnejší model ponúka rovnako plné LTE, podporu dvoch SIM a NFC, avšak tu nájdeš rýchlejší Bluetooth 5.0.

Kúpiť Elephone U Pro so Snapdragonom 660 za 332 €
Zľavový kupón GBMBP

Batéria dostala kapacitu 3550 mAh a možnosť rýchleho bezdrôtového nabíjania pomocou technológie Quick-Charge 3.0. Inak tu nájdeš všetky vychytávky ako v Elephone U, teda odomykanie pomocou rozpoznávania tváre, snímač odtlačkov prstov na zadnej stene, kde sa nachádza ešte aj logo spoločnosti. Nejde pritom len tak o hocijaký doplnok. Logo totižto slúži aj ako informačná LED dióda. Elephone U Pro už prichádza s úplne čistým Androidom 8.0. Telefón stojí po použití toho istého kupónu, teda GBMBP, fantastických 322 €, čo je za takto technológiami nabité zariadenie super cena. Na výber sú zatiaľ dve farby, a to čierna a modrá. K nim sa neskôr pridá červená a modrá verzia. Aj v prípade tohto kúsku je dostupná doprava EU Express, ktorá ti zaručí dodanie bez ďalších poplatkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom