banner-elephone-p9000Nieto pochýb o tom, že s príchodom Xiaomi Mi MIX sme si vytvorili veľmi jasnú predstavu o tom, akým smerom sa bude uberať dizajn smartfónov v najbližších rokoch. Veľkí giganti, ako Apple, Samsung, či Huawei svoje bezrámikové novinky pripravujú so všetkou pompéznosťou, no potichu sa do tejto skupinky pridáva aj Elephone. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Táto spoločnosť, ktorá patrí k menším výrobcom z Číny, sa rozhodla zapracovať na modeli S8 so spomínaným bezrámikovým displejom. Dokonca aj prvá uniknutá fotografia predstavila vzhľad s veľmi podobnými dizajnovými črtami ako má Mi MIX. Ako inak, pri Elephone bude hrať kľúčovú rolu koncová cena, no to už veľmi predbiehame. Rámiky sú S8-čke stále prítomné, avšak, výrobca veľmi elegantne vyriešil ich skrytie, a to 2.5D zahnutím krycieho skla. Aj zadná strana ponúkne po obvode mierne zahnutie so zaujímavou textúrou a ide o konštrukčné riešenie podobné tomu z najnovšieho modelu S7.

elephone-s8-bezramikovy-displej

TIP: Trend bezrámikových smartfónov neminie ani čínskeho Elephone. Jeho novinka prinesie duálny fotoaparát a dizajn podobný Mi MIX

Z hardvérových špecifikácií zatiaľ veľa nevieme. Vie sa však o duálnom fotoaparáte a 128 GB internetom úložisko, ktoré podľa dnešných správ doplní procesor MediaTek Helio X27, teda momentálne najvýkonnejší procesor MediaTeku. Medzi hlavné novinky oproti X25-ke patrí zvýšená frekvencia jadier na 2,6 GHz a rovnako tak zvýšenie frekvencie grafického akcelerátora na 875 MHz. Elephone taktiež využije všetky svoje prostriedky, aby priniesol dokonalý používateľský zážitok s Androidom 6.0 Marshmallow alebo rovno s Nougatom.

mediatek-helio

Spomínali sme, že cena bude primárnym lákadlom tohto smartfónu, no zatiaľ nemáme ani najmenšie tušenie o približnej cene bezrámikovej novinky od Elephone. Nesmieme ale zabúdať na potrebné inovácie, ktoré budú v smartfóne osadené, a tak cena pravdepodobne stúpne niekde na úroveň 250 – 300 €. Tak či onak, budúcnosť v tomto segmente technologického priemyslu vyzerá vynikajúco.

TIP: Helio X23 a X27 sú nové procesory od MediaTeku určené pre vlajkové lode

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]