banner-elephone-p9000Nieto pochýb o tom, že s príchodom Xiaomi Mi MIX sme si vytvorili veľmi jasnú predstavu o tom, akým smerom sa bude uberať dizajn smartfónov v najbližších rokoch. Veľkí giganti, ako Apple, Samsung, či Huawei svoje bezrámikové novinky pripravujú so všetkou pompéznosťou, no potichu sa do tejto skupinky pridáva aj Elephone. 

Táto spoločnosť, ktorá patrí k menším výrobcom z Číny, sa rozhodla zapracovať na modeli S8 so spomínaným bezrámikovým displejom. Dokonca aj prvá uniknutá fotografia predstavila vzhľad s veľmi podobnými dizajnovými črtami ako má Mi MIX. Ako inak, pri Elephone bude hrať kľúčovú rolu koncová cena, no to už veľmi predbiehame. Rámiky sú S8-čke stále prítomné, avšak, výrobca veľmi elegantne vyriešil ich skrytie, a to 2.5D zahnutím krycieho skla. Aj zadná strana ponúkne po obvode mierne zahnutie so zaujímavou textúrou a ide o konštrukčné riešenie podobné tomu z najnovšieho modelu S7.

elephone-s8-bezramikovy-displej

TIP: Trend bezrámikových smartfónov neminie ani čínskeho Elephone. Jeho novinka prinesie duálny fotoaparát a dizajn podobný Mi MIX

Z hardvérových špecifikácií zatiaľ veľa nevieme. Vie sa však o duálnom fotoaparáte a 128 GB internetom úložisko, ktoré podľa dnešných správ doplní procesor MediaTek Helio X27, teda momentálne najvýkonnejší procesor MediaTeku. Medzi hlavné novinky oproti X25-ke patrí zvýšená frekvencia jadier na 2,6 GHz a rovnako tak zvýšenie frekvencie grafického akcelerátora na 875 MHz. Elephone taktiež využije všetky svoje prostriedky, aby priniesol dokonalý používateľský zážitok s Androidom 6.0 Marshmallow alebo rovno s Nougatom.

mediatek-helio

Spomínali sme, že cena bude primárnym lákadlom tohto smartfónu, no zatiaľ nemáme ani najmenšie tušenie o približnej cene bezrámikovej novinky od Elephone. Nesmieme ale zabúdať na potrebné inovácie, ktoré budú v smartfóne osadené, a tak cena pravdepodobne stúpne niekde na úroveň 250 – 300 €. Tak či onak, budúcnosť v tomto segmente technologického priemyslu vyzerá vynikajúco.

TIP: Helio X23 a X27 sú nové procesory od MediaTeku určené pre vlajkové lode

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP