Teraz čítate
Helio X23 a X27 sú nové procesory od MediaTeku určené pre vlajkové lode

banner-vernee-apollo-lite
Taiwanský výrobca mobilných procesorov, MediaTek, je známy produkovaním cenovo dostupných čipsetov s priemerným výkonom. Jeho kremíky nájdeme väčšinou v lacnejších čínskych smartfónoch, no občas sa objavujú aj v zariadeniach renomovaných výrobcov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Bez akékoľvek oznámenia alebo náznaku dnes spoločnosť MediaTek na trh uviedla dve high-endové novinky z portfólia čipsetov Helio X. Nové Helio X23 a Helio X27 sú akýmisi vylepšenými verziami už známych Helio X20 a X25 procesorov. Výrobca uvádza, že vylepšenia sa dotkli celkového výkonu, kvality nahrávania videa a procesory taktiež prichádzajú s nižšou spotrebou energie.

helio-x23-a-x27-specs

Oba procesory si zachovávajú desať jadier rozdelených do troch clusterov, ktoré tvoria dve ARM Cortex-A72 jadrá, štyri ARM Cortex-A53 jadrá a ďalšie štyri ARM Cortex -A53 jadrá. Technológia Pilot 3.0 sa stará o efektívne rozdelenie výkonu všetkých jadier, čím prináša aj vyššiu energetickú efektívnosť.

Vernee Apollo Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

MediaTek Helio X27 je doteraz najvýkonnejší čipset z „dvadstiatkovej“ rady Helio procesorov. Jeho maximálna taktovacia frekvencia je 2,6 GHz, pričom vyšší takt dostal aj grafický akcelerátor Mali T880 MP4. Ten teraz beží na 875 MHz. Helio X27 prináša vylepšenia aj v svižnejšom prehliadaní internetu a rýchlosti spúšťania aplikácií. Celkový výkon procesora je podľa spoločnosti až o 20% vyšší ako v prípade modelu Helio X25. Čipset Helio X23 zdieľa rovnaké vlastnosti ako predchodca X20, no jeho najvýkonnejšie jadrá dosahujú takt 2,3 GHz oproti 2,1 GHz. Helio X23 a X27 boli vylepšené aj po stránke fotografických schopností. Upgradovaná veria obrazového procesora Imagiq zlepšuje rýchlosť zaostrovania snímačov a prináša lepšiu podporu pre duálne fotoaparáty a kontrolu nad vlastnosťami fotografií, ako je saturácia, expozícia či jasnosť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
  • Zdeněk Anděl

    Helio x20 v LeEco le 2(x620) ma maximalni takt A72 na 2,3 GHz tak nevim co tim sledujou.