Na prestížnom autosalóne v Dubaji bol v polovici novembra odhalený nový elektromobil Aspark Owl, ktorý trhá rekordy. Ide totiž o najrýchlejšie akcelerujúce auto na svete, informovalo CNN.

 

Najvyššia rýchlosť akcelerácie na svete

Japonský Aspark nedávno na prestížnom autosalóne Dubai Motor Show oficiálne predstavil svoj prvý elektromobil s názvom Owl, ktorý má byť novým kráľom rýchlosti. Owl je totiž schopný dosiahnuť rýchlosť 100 km/h už za 1,9 sekundy, čím predbieha aj špičkových rivalov ako Rimac C Two či Tesla Roadster.

Prvému spomenutému dosiahnutie tejto rýchlosti totiž trvá 1,97 sekundy a modelu Tesla Roadster 2,1 sekundy. Aspark Owl bol ako prototyp prvýkrát odhalený ešte v roku 2017, avšak svoju premiéru zožal až na spomenutom autosalóne v Dubaji, píše Republic World.

Zobraziť celú galériu (2)
Interiér vozidla / Zdroj: Aspark

Vozidlo je poháňané batériou s kapacitou 54 kWh, ktorá je schopná plného nabitia už za 80 minút, a jeho 4 elektrické motory mu dodávajú výkon až 1 480 kW (1 984 koní).

Prezident spoločnosti, Masanori Yoshida, pre časopis Top Gear povedal, že sa do marca 2020 pokúsia s modelom Owl nastaviť na známom okruhu Nurburgring v Nemecku nový svetový rekord.

Aspark tvrdí, že chceli elektromobilu dodať ženský vzhľad, ktorý by dopĺňal jeho vysoký výkon a skvelé špecifikácie.

Jeho konštrukcia sa skladá z panelov uhlíkových vlákien okolo rámu z nehrdzavejúcej ocele, a s výškou iba 99 centimetrov a hmotnosťou konštrukcie 120 kilogramov sa stane jedným z najnižších a najľahších na trhu. Do výroby zatiaľ išlo iba 50 vozidiel, a pokiaľ ťa zaujíma jeho cena, tak tá je na úrovni takmer 2,9 milióna €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom