Poprvýkrát sme o tomto novom počine americkej Tesly počuli ešte v roku 2017, kedy spoločnosť oznámila začiatok produkcie v roku 2019. Aktuálne je však elektrický nákladiak vo fáze testovania, vďaka čomu sme ho doteraz mohli vidieť na viacerých záberoch v premávke. Tesla Semi sa teraz odhalila aj na diaľnici v Los Angeles, kde na návese prevážala veľké betónové bloky, čo zachytil na videu okoloidúci šofér Tesly.

Podľa doterajších záberov testuje Tesla dve verzie elektrického nákladiaka Semi, ktorý sa na cestách objavil v čiernej a červenej farbe. Pri ťahaní nákladu bol nákladiak videný aj v závere minulého roka a teraz sa s návesom znova objavil na diaľnici. Na korbe boli tentokrát ťažké betónové bloky, informuje Teslarati.

Elektrická budúcnosť nákladnej dopravy opäť na cestách

Napriek veľkej záťaži si Tesla Semi viedla pri jazde naozaj slušne a nemala problém ani s rýchlou akceleráciou. Nákladiak bol však na cestách videný aj v ďalších prípadoch bez návesu, kedy sme mali možnosť vidieť jeho ohromnú akceleráciu. Práve elektrický pohon má byť kľúčom k vysokému výkonu Tesly Semi, ktorá utiahne aj extrémne ťažký náklad. Stále však nie je pripravená na reálnu výrobu a spoločnosť musí okrem optimalizácie samotného kamióna vyladiť aj produkciu, aby predišla problémom, ktoré ju sužovali pri Modeli 3.

Nenechaj si ujsť
Tesla končí s úsporným režimom. Naberá obrovskú sumu peňazí a začína svoj veľkolepý plán do budúcnosti

Hoci ešte nie je nákladiak Semi oficiálne dostupný, doteraz oň prejavilo záujem množstvo zákazníkom so zvučnými menami. Tí budú chcieť využiť túto budúcnosť dopravy pre prevážanie tovaru a medzi nimi nechýba ani česká Alza.

Momentálne ale nie je známe ani to, kde sa bude nákladiak vyrábať. Batériové články sa však majú podľa očakávaní spoločnosti vyrábať v Nevade. Pokiaľ by Tesla chcela splniť prvotné tvrdenia Elona Muska, musela by výrobu modelu Semi spustiť už do konca tohto roka. Reálnejším termínom sa však zdá byť až budúci rok, informuje Inside EEVs.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom