Koncern GM vyrukoval so svojou vlastnou elektrickou ofenzívou a pri tejto príležitosti predstavil novú platformu s názvom Ultium. Práve na nej plánuje postaviť budúce elektromobily rôznych značiek. Jedným z nich je tiež legendárny pickup Silverado, ktorý bude s predchodcom spájať už iba názov, píše portál Electrek.

Silverado bude druhým pickupom automobilky, ktorý využije spomenutú platformu Ultium. Tým prvým je Hummer EV. Ani v jednom z prípadov však ešte nebola spustená sériová výroba a Silverado teda logicky príde na trh až po ňom.

Chevrolet

Z pohľadu koncernu je uvedenie ďalšieho elektrického pickupu na trh pomerne rozumným krokom. Hummer EV totiž svojou cenovkou, vlastnosťami a spracovaním cieli na úplne inú skupinu vodičov. Silverado je ale priamym konkurentom pre Ford F150 Lightning, Teslu Cybertruck či Rivian R1T. Cenovo by sa mal teda pohybovať na úrovni okolo 40 tisíc eur.

NEPREHLAIDNI
EXKLUZÍVNE VIDEO: Youtuber MKBHD si vyskúšal elektrický Hummer, detailami zaskočil od prvej chvíle

Najobratnejší pickup na trhu?

Koncern najnovšie poodhalil schopnosti zadnej nápravy, s ktorou príde elektrické Silverado na trh. Jedná sa však iba o simuláciu. Pojazdný prototyp s touto nápravou zatiaľ ani nemusí existovať, no ak produkčný model dosiahne rovnaký polomer otáčania ako vo videu, pôjde zrejme o najobratnejší pickup na trhu.

Pozoruhodný dojazd na jedno nabitie

Novinka od Chevroletu dosiahne vďaka novej platforme dojazd cez 650 km na jedno nabitie. Elektromobily značky sa majú vyrábať v továrni zvanej ako „Factory Zero“ v Detroite, píše CNBC.

Ohlásenie elektrického Silverada bolo rovnako pôsobivé, ako pri Hummeri EV, no taktiež bez reálneho prototypu. Prezident GMC Mark Reuss vyhlásil, že Silverado prinesie inovácie, ktoré si fanúšikovia nedokážu ani predstaviť. Sme tak veľmi zvedaví, či gigant dokáže tieto odvážne slová neskôr aj skutočne naplniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú