banner-redmi-4Ak náhodou začnú internetom kolovať fotografie teaserov alebo iných informácií o novom produkte z dielne Xiaomi, je železným pravidlom, že sa dočkáme niečoho veľkého a výnimočného. Najnovší prípad je doslova až bláznivý.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čo to bude tentokrát? Všetko nasvedčuje tomu, že čínsky gigant zamieri do automobilového priemyslu, v ktorom predstaví svoje historicky prvé elektrické auto. To, že sa 12. decembra dočkáme automobilu naznačujú stopy pneumatík na oficiálnom teaseri. O to prekvapivejšie vyznievajú ale slová CEO Xiaomi, Lei Juna, ktorý zanechal minulý rok v príspevku na Weibo správu, v ktorej naznačil nezáujem spoločnosti o tento segment priemyslu.

xiaomi-car

O elektromobile z dielne Xiaomi sa hovorilo ešte v roku 2014, no vtedy to boli zväčša len dohady s nepodloženými faktami. Na teaseri sa tiež nachádzajú informácie o rôznych bezpečnostných vlastnostiach, ako napríklad E-ABS (elektronický protiblokovací systém bŕzd). Koniec roka teda môže priniesť ďalšie obrovské prekvapenie v podaní tohto výrobu, ktoré by mohlo bez pochýb silne zasiahnuť technologický trh. Nás len veľmi teší, že Tesla dostane ďalšiu možnú konkurenciu a elektromobily sa opäť priblížia ku komerčnejšiemu používaniu.

TIP: Takto vníma Tesla cestnú premávku pri autonómnom riadení

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
61%
Chcem to
17%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
4%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]