Antonio Felix da Costa jazdí vo Formule E od jej založenia. Pilot tímu DS Techeetah však až tento rok dosiahol to, po čom túži každý jazdec. Ako informuje Jalopnik, v komplikovanej sezóne 2019/2020 dominoval a dva preteky pred koncom sa stal majstrom.
Da Costa po deviatom preteku tejto sezóny skončil na druhom mieste za kolegom zo stajne DS Techeetah, čím si zabezpečil neprekonateľný náskok na prvom mieste a získal tak titul majstra FIA Formula E. Ako informuje oficiálna stránka Formuly E, do konca sezóny pritom zostávajú stále dva preteky.

Prvýkrát v histórii Formuly E sa stalo, že by bol známy majster už dva preteky pred koncom sezóny a Antonio Felix da Costa je na prvom mieste so 156 bodmi. Na druhom mieste sa nachádza jeho kolega Jean-Eric Vergne s 80 bodmi, čím zároveň zabezpečili konštruktérsky titul aj pre ich tím DS Techeetah. Da Costov náskok je teda 76 bodov, pričom v posledných dvoch pretekoch je možné získať maximálne 60 bodov.

Portugalský jazdec jazdí vo Formule E od jej začiatku v roku 2014 a aktuálne zosadil z trónu jeho francúzskeho kolegu Vergneho, ktorý zvíťazil minulú aj predminulú sezónu.
Na záver sezóny jazdcov čakajú preteky v stredu a vo štvrtok (12. a 13. augusta) v Berlíne na novom okruhu. Aj keď je o majstrovi rozhodnuté, aspoň teoretickú šancu zabojovať o druhé miesto má stále až osem pilotov. Rovnako budú bojovať o druhé miesto v konštruktérskom pohári až štyri ďalšie tímy.
Formula E na vzostupe
FIA Formula E je historicky prvá elektrická pretekárska séria na svete. Prvá sezóna odštartovala v septembri 2014, takže tento rok sme mohli sledovať už šiestu sezónu. Preteky sú organizované Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) a pretekári jazdia v autách s čisto elektrickým pohonom.
Nenechaj si ujsť
Nová generácia Formula E prinesie pit stop s brutálne rýchlym nabíjaním
Popularita tejto súťaže narastá najmä z dôvodu extrémneho vzostupu elektromobility. Vo Formule E jazdia aj známi jazdci zo slávnej Formuly 1, konkrétne napríklad Felipe Massa, ktorý v F1 pôsobil od roku 2002 a veľa ľudí ho pozná najmä ako špičkového jazdca Ferrari. Viac o tejto pretekárskej sérii si môžeš prečítať v samostatnom článku.
Elektromobilita

RECENZIA Zabudni na Seat, toto je Cupra! Ako veľmi je zábavné športové auto s plug-in hybridom? (RECENZIA)

Slováci čoraz viac kupujú elektrické autá. Ich podiel za posledný rok rapídne narástol, koľko kusov sa predalo?

VIDEO Toto auto je beštia s nulovými emisiami: Na jednu nádrž zvládne 1600 km a má výkon 1500 koní

ROZHOVOR Rozhovor s dlhoročným majiteľom elektromobilu: 1000 km dám aj za 10 €, spaľovák by som si už nikdy dobrovoľne nekúpil
