Predstav si, že máš možnosť nahliadnuť do prísne tajných databáz Spojených štátov. Mnoho z konšpiračných teórií by mohlo byť hneď potvrdených alebo vyvrátených. Presne to urobil Edward Snowden a navyše sa s nami o svoje zistenia podelil.

V dnešnej dobe existuje množstvo konšpiračných teórií, ktoré nie je ľahké potvrdiť či vyvrátiť. Predstav si, žeby si mal tú moc a príležitosť a overiť tie najväčšie. Presne to urobil Edward Snowden, ktorý ešte v roku 2013 dodal novinárom denníka The Guardian dokumenty o sledovacích aktivitách americkej NSA či britskej tajnej služby.

Žiadny mimozemšťania svet nenavštívili

Ako informuje portál IFL Science, vo svojej novej knihe „Permanent Record“ však prezradil, že sledovacie aktivity NSA neboli jediné prísne utajované informácie, ktoré počas svojej práce mal možnosť vidieť. Podľa Snowdena sa mimozemská inteligencia nikdy na našej planéte neobjavila, alebo aspoň o tom nevie vláda Spojených štátov.

Toto tvrdenie ozrejmil aj vo video-podcaste Joea Rogana, kde povedal: „Ja viem, Joe, viem, že chceš, aby tam boli mimozemšťania. Mal som absolútny prístup k sieťam NSA, CIA, armády a všetkých týchto skupín. Nič som nenašiel.“ Ako sám ďalej hovorí, ak sú tieto informácie ukryté, sú ukryté veľmi dôsledne a dokonca aj pred ľuďmi zvnútra.

Vyvrátené boli aj ďalšie konšpiračné teórie

Vo svojej knihe Snowden rovnako spomína, že nenašiel žiadne zmienky o známej konšpirácii s názvom Chemtrail. Taktiež potvrdil, že pristátie na Mesiaci bolo reálne a globálne otepľovanie nie je žiadny vymyslený mýtus. Pokiaľ by si sa chcel dozvedieť viac, určite si Snowdenovú knihu prečítaj.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP