Electronic Arts len pred pár dňami predstavili novinku FIFA 22 s revolučnou technológiou HyperMotion a už tu máme ďalšie obrovské oznámenie týkajúce sa budúcnosti série. Zdá sa, že ročník FIFA 23 totiž bude vôbec prvým v histórii série, ktorý bude úplne zadarmo.

S informáciou prišiel na Twitteri používateľ DonkTrading, ktorý je známy svojimi informáciami z hier FIFA a na sociálnej sieti ho sleduje viac ako 45-tisíc ľudí. Táto informácia je možno na prvý pohľad šokujúca vzhľadom na nekompromisnú „dojacu“ politiku EA v ich herných tituloch, ale pri dôkladnejšom zamyslení to až tak prekvapivé vlastne ani nie je.

Viac hráčov, vyššie zisky z mikrotransakcií

Séria FIFA je už roky postavená na móde Ultimate Team, online súťažení, do ktorého hráči lejú obrovské množstvo financií, aby do svojho tímu získali lepších hráčov. Mikrotransakcie sú neoddeliteľnou súčasťou tejto futbalovej franšízy a s prechodom na „free to play“ model by síce spoločnosť stratila príjmy z kúpy hry, ale získala by omnoho viac hráčov, ktorí by financie priniesli práve vďaka mikrotransakciám.

EA

Súťaživosť v rámci FUT (skrátené FIFA Ultimate Team) častokrát nepozná hranice a v EA si jednoducho vedia spočítať, čo im do vrecka prináša najväčšie zisky. Veľkú radosť môžu mať hráči, ktorým online hranie nič nehovorí a trávia hodiny v móde Kariéra. Tí by tak dostali hru úplne zadarmo a nemuseli by sa zapojiť do lootovania v podobe mikrotransakcií.

Aj keď informácie nie sú zo strany EA Sports nijak potvrdené a na budúcnosť série si tak ešte budeme musieť chvíľu počkať, novinka si vypýtala medzi hráčmi mimoriadnu pozornosť so zväčša pozitívnymi ohlasmi.

NEPREHLIADNI
Herná bomba: Company of Heroes dostane nový exotický diel. Bude aj v češtine a skúsiť ho môžeš už teraz

Vysoká cena tohtoročnej FIFA 22 môže byť poslednou cenou vôbec

Už menej pozitívne zobrali hráči dlhšie zverejnené informácie o cenách prichádzajúcej FIFA 22, ktorá je v The Ultimate Edícii pre konzoly PS4, PS5 a Xbox One a Series X/S stanovená až na 99,99 amerických dolárov. PC verzia má o čosi nižšiu cenu 79,99 amerických dolárov aj kvôli tomu, že pravdepodobne nebude disponovať HyperMotion technológiou.

Z pohľadu Electronic Arts by zároveň mohlo ísť o reakciu na zvesti o konkurenčnej hre Pro Evolution Soccer od Konami, ktorá má tento rok údajne vyjsť úplne zadarmo, ako informuje portál Metro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom