Jedna z najobľúbenejších RTS sérií v hernej histórii sa dočká nového dielu. Jeho oznámeniu predchádzalo tajomné odpočítavanie, priania fanúšikov sa však naplnili a borci zo štúdia Relic Entertainment už horlivo pracujú na ďalšej hre Company of Heroes.

Aj v novom strategickom titule sa hráči pozrú na bojiská Druhej svetovej vojny, tentokrát prím bude hrať predovšetkým slnko, keďže pripravovaný tretí diel bude zasadený do Stredomoria a do Severnej Afriky.

Relic Entertainment

Určite neprehliadni
Nebude ako cez „kopirák“. Nová FIFA 22 sa posunie míľovými krokmi vpred vďaka revolučnej technológii

Hráči tak budú pomocou partizánov napríklad oslobodzovať fašistické Taliansko, tvorcovia sľubujú doposiaľ najtaktickejší a najdynamickejší zážitok z celej série.

Súčasťou hry bude obria dynamická mapa, ktorú IGN prirovnáva k novým dielom Total War. Bitky tak vo veľkom ovplyvní prepadávanie nepriateľských konvojov či dobýjanie letísk, ktoré v konflikte poskytnú dôležité bonusy.

K dispozícii tu budú všetky typy jednotiek – vzdušné, námorné i pozemné na čele s pechotou, ktorá bude hrať aj vzhľadom na neľahký terén kľúčovú rolu. Do úzadia by naopak oproti predošlému dielu mala jemne ustúpiť technika.

Nová úroveň

Absolútnou novinkou bude taktický mód, v ktorom hráč v režime pre jedného hráča bude môcť zastaviť hru, premyslieť si ďalšie kroky a rozdať príkazy svojim jednotkám.

Relic Entertainment

Tretí diel Company of Heroes po novom rovnako umožní obsadzovanie objektov, ktoré bude následne možné použiť ako strategické bunkre. Budovy však budú môcť hráči aj zničiť a pripraviť tak súpera o taktické možnosti.

Na vyskúšanie už dnes

Novinka bude postavená na Unreal Engine 5, vydaná by mala byť v polovici budúceho roka. Príjemnou správou však je, že na bojisko sa herní stratégovia môžu vybrať pokojne ešte dnes.

Hráči totiž majú možnosť prihlásiť sa na stránku hry, založiť si účet a prepojiť ho s účtom na Steame. Následne bude pre-alfa verzia pridaná do knižnice na Steame, kde si hráči môžu vyskúšať časť talianskej kampane.

Relic Entertainment

Poznáme už aj hardvérové nároky:

Minimálna konfigurácia:

  • Intel i5 4 procesor, 8. generácie
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1060 alebo ekvivalent
  • 4 GB VRAM

Odporúčaná konfigurácia:

  • Intel i7 4 procesor, 8. generácie
  • 16 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1070 alebo ekvivalent
  • 8 GB VRAM

Výbornú správu sme si nechali aj na záver, lokálny distribútor hry, Cenega, totiž potvrdil, že Company of Heroes 3 bude vydaný aj s podporou českých titulkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom