Spoločnosť EA oficiálne predstavila novinku FIFA 22 v traileri a spolu s tým aj revolučnú technológiu HyperMotion, ako informuje portál IGN. Oproti predošlým ročníkom sa tentokrát naozaj zdá, že pôjde o poriadny posun vpred. Od základov by sa mala prekopať hrateľnosť a špeciálnu pozornosť konečne dostali aj brankári.

Technológia HyperMotion má za cieľ vylepšiť výsledný dojem zo zápasov a opäť o čosi viac priblížiť hru k realistickosti aj napriek arkádovému základu. Pomocou súprav Xsens motion capture, ktoré mali profesionálni futbalisti oblečené počas simulovaného zápasu, boli vývojári schopní preniesť ich pohyby do hry ešte vernejšie než v minulosti. Animácie by tak mali dostať úplne nový rozmer.

HyperMotion technológia sľubuje revolúciu

Vďaka algoritmu ML – Flow založenom na strojovom učení bolo možné spracovať 8,7 miliónov snímok zo spomínaného zápasu, ktoré poslúžili ako základ pre viac ako 4-tisíc nových animácií. Tie tak budú pôsobiť organickejšie aj realistickejšie pri najrôznejších situáciách na ihrisku. Odraziť by sa to malo pri dotykoch s loptou, fyzických kontaktoch hráčov, zákrokoch aj šprintovaní.

Podľa serveru Engadget budú touto technológiou disponovať len verzie určené pre next-gen konzoly PlayStation 5, Xbox Series X/S a pre službu Google Stadia. Či bude technológia k dispozícii aj pre PC verzie zatiaľ nie je známe.

EA

Pre skalných fanúšikov série FIFA to môže spôsobiť mierne komplikácie, zvlášť, ak novú konzolu ešte doma nemajú. Faktom ale je, že jedine vďaka výkonu novej generácie konzol bolo možné docieliť použitie technológie, ktorá sa postará o zlepšenie taktickej vyspelosti hráčov na ihrisku.

Podľa oficiálnej stránky ďalej HyperMotion sľubuje 6-krát viac rozhodnutí hráčov každú sekundu, vylepšené vnímanie diania na hracej ploche a s tým spojené nabiehanie do voľných priestorov aj reakcie hráčov na odrazené lopty. Zmeny sa dotknú aj lepšieho dodržiavania formácie, realistickejších interakcií hráčov v poli pri snahe získať loptu aj vyrovnanejšej kontroly lopty.

Kompletne prepracovaní brankári

Spracovanie brankárov bolo roky kritizované pre ich neprirodzené pohyby aj nevyváženosť výkonov. To by sa malo odteraz zmeniť a FIFA 22 strážcom svätyne tentokrát pridala úplne prepracovanú hernú inteligenciu. Tí tak budú robiť lepšie rozhodnutia, ich pozícia sa bude meniť v závislosti na vývoji zápasu a vylepšenie príde aj na poli reflexov.

NEPREHLIADNI
VIDEO: Futbalová legenda mieri na plátna kín. Film I Am Zlatan vyzerá v prvom traileri famózne

Vynovený brankársky štýl je priamou reakciou na nové útočné taktiky aj zmenenú dynamiku hry kvôli explozívnym šprintom. Futbalisti dostali pridanú kontrolu nad akceleráciou počas driblingu alebo bránenia, brankári budú na druhej strane predstavovať ťažšie prekonateľný val. Uvedenie noviniek by sa neobišlo bez spomenutia realistickejšej fyziky lopty, ktoré má byť opäť o poznanie lepšie než v predošlom vydaní.

Obľúbené módy sa vracajú

Po vzore minulých rokov nebudú chýbať obľúbené módy Kariéra ani VOLTA FOOTBALL, Pro Clubs alebo najhranejší online mód FIFA Ultimate Teams. Do FIFA Ultimate Teams pribudnú Heroes/Hrdinovia, a teda karty kultových hráčov s legendárnymi príbehmi.

EA

EA si našťastie aj pre tento rok udržala licencie na najväčšie ligy sveta, a tak sa môžu hráči tešiť na vyhrotené súboje v Lige Majstrov, Európskej Lige, ale aj v Premiere League či Bundeslige. FIFA 22 ponúkne celkovo 30 líg zo sveta, 90 štadiónov, 700 tímov a viac ako 17-tisíc futbalistov.

Poznáme dátum vydania

Hra dorazí na trh 1. októbra a k dispozícii bude na PC, konzolách Xbox a PlayStation, ako aj v službe Google Stadia. Hráči, ktorí si zakúpia v predpredaji verziu hry FIFA 22 Ultimate Edition do 1. augusta, získajú predbežný prístup ku hre a budú si ju môcť vyskúšať celé 4 dni pred oficiálnym vydaním.

EA

Aktuálne nie je známe, či bude FIFA 22 postavená na novom engine, o ktorom sa už nejakú dobu pomaličky hovorí. Dozvedeli sme sa však, že na titulnej fotografii bude pre ročník 22 francúzsky rýchlik Kylian Mbappé. A zatiaľ čo nový trailer štýlovo predstavil technológiu  HyperMotion, reálnych záberov z hrania by sme sa mali dočkať 22. júla na udalosti EA Play Live.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom