Svetová streamovacia jednotka, spoločnosť Netflix, pokračuje v uzdravovaní svojich štruktúr a v rámci šetrenia nákladov ohlásila ďalšie kolo prepúšťania. Ako informuje Variety, dotkne sa stoviek zamestnancov.

Netflix je nútený pristupovať k nepopulárnym krokom po ohlásení zlých hospodárskych výsledkov v prvom štvrťroku 2022. Spoločnosť vtedy oznámila zníženie globálneho počtu predplatiteľov, čo sa stalo prvýkrát v jej novodobej histórii. Za posledných 10 rokov počet abonentov zakaždým narastal.

Na informáciu v apríli reagovali aj akciové trhy a hodnota spoločnosti sa prudko prepadla. Od začiatku roka akcie Netflixu klesli o takmer 70 %, spoločnosť sa investorov snaží upokojiť radikálnym šetrením, rušením menej sledovaných projektov i plánmi na predstavenie lacnejšieho predplatného.

Nútený odchod stoviek zamestnancov

V rámci ozdravného balíka Netflix začal aj s prepúšťaním svojich zamestnancov. V máji štruktúry spoločnosti opustilo 150 pracovníkov, aktuálne sa spoločnosť rozlúčila s ďalšími približne 300 ľuďmi.

Unplash

Veľká časť z nich má pochádzať z domáceho trhu Spojených štátov, kde Netflix združuje väčšinu zo svojich približne 11 tisíc globálnych zamestnancov. Ku stovkám prepustených ľudí sa podľa Variety pridávajú aj ďalšie desiatky z tretích strán, s ktorými Netflix spolupracoval externe.

Netflix prepúšťanie odôvodňuje šetrením nákladov, ubezpečuje však, že neplánuje škrtať v investíciách do vlastného obsahu. V tomto roku spoločnosť plánuje do svojich nových titulov naliať približne 17 miliárd dolárov.

Netflix však dávnejšie avizoval aj zmeny v nakrúcaní svojich filmov. Streamovací líder chce znížiť kvantitu svojich filmov, spraviť ich prístupnejšie pre väčšie publikum a zároveň popracovať aj na ich kvalite.

Aj napriek prepúšťaniu a aktuálnym problémom Netflix s 222 miliónmi predplatiteľmi zostáva jasným svetovým lídrom. Druhým najväčším globálnym hráčom je Amazon so službou Prime Video, tu sa však do čísla zarátava aj počet predplatiteľov Amazon Prime, ktorá zákazníkom ponúka výhody pri nákupe z Amazonu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP