banner-zuk-z2
Rýchlo napredujúci trh so smartfónmi núti výrobcov neustále prinášať inovácie, ktoré oslovia masy zákazníkov po celom svete. Samsung vystihol pravý čas a jeho zakrivené displeje, ktoré prvý raz uviedol minulý rok, zažívajú úspech. Prémiová rada smartfónov s koncovkou Edge v názve jednoznačne diktuje smer, ktorým sa postupne vydajú aj ostatní výrobcovia. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ak povieme ostatní výrobcovia, na mysli máme aj tých čínskych, ktorí určite nesmú zaspať na vavrínoch. Vlajkové lode majú v dnešnej dobe dostatočný výkon, nádherné displeje, odladený softvér a vynikajúce fotoaparáty. Nasledujúce mesiace vývoja však prinesú veľa inovácií na najväčšom svetovom mobilnom trhu a hlavne velikáni ako Xiaomi, Huawei alebo Meizu plánujú vydať nadupaný high-end so spomínaným zakriveným displejom. Do týchto „vôd“ už stihlo vstúpiť Vivo s modelom Xplay 5, ktorý ponúka zakrivený 2K Super AMOLED displej od Samsungu a jedná sa tiež o historicky prvý smartfón so 6 GB RAM pamäťou. Aj pre nás veľmi dobre známy analytik Kevin Wang pridal príspevok na sociálnu sieť Weibo, v ktorom predpokladá skoré predstavenie drahých smartfónov od najväčších čínskych gigantov. Značné navýšenie koncovej ceny bude spôsobené drahým vývojom a implementáciou.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


kevin-wang-curved-display-phones

TIP: Xiaomi vstúpi na trh s prémiovými smartfónmi, budú drahšie a vybavenejšie

V tejto oblasti sa veľmi angažuje Xiaomi, ktoré podniká prvé kroky pri hľadaní dodávateľa displejov. Prednedávnom Lei Jun navštívil fabriku Samsungu, presnejšie oddelenie výroby displejov a diskutoval s riaditeľom tejto divízie. Lákavo znie aj predstava, ktorá nie je vôbec nereálna, že prvým smartfónom spoločnosti so zakriveným displejom bude Xiaomi Mi Note 2. Do skupiny inovátorov sa postupne pridá aj Huawei, Meizu, Oppo, Vivo alebo Gionee.

ulefone-future-recenzia (9)

TIP: Lei Jun bol na dôležitom stretnutí s predstaviteľmi Samsungu

Aj keď budú tieto smartfóny vcelku drahé, na druhej strane však ponúknu oku lahodiaci dizajn s nádychom tej pravej prémiovosti. Všetky tieto vymenované vlastnosti znejú nádherne, no určite nás najviac zaujíma cena. Vždy je to práve cena, ktorá zohráva tú najpodstatnejšiu úlohu pri kúpe nového smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom