banner-mi5-pro
O Xiaomi je známe, že rado spolupracuje s najväčšími technologickými spoločnosťami sveta pre skvalitnenie svojich produktov. Najnovšia spolupráca, ktorá môže vzniknúť, je vcelku prekvapujúca. Dozvedeli sme sa totižto, že CEO Xiaomi, pán Lei Jun, sa stretol s vrchnými predstaviteľmi dvoch popredných divízií juhokórejského Samsungu. Jedná sa o procesorovú divíziu a oddelenie výroby displejov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Všetky smartfóny od Xiaomi aktuálne používajú LCD displeje s technológiou IPS, ktoré, samozrejme, nie sú zlé, no moderný používateľ prahne po tom najlepšom na trhu, čo momentálne spĺňa jedine Samsung so svojimi zobrazovacími panelmi. Práve návšteva Lei Juna v Soule môže byť predzvesťou spolupráce so Samsungom pri dodávke OLED displejov v budúcnosti. Ak by sa táto teória naplnila, čínsky gigant by jednoznačne zvdvihol kvalitu svojich produktov. Druhá osoba, ktorá bola cieľom návštevy, je riaditeľ procesorovej divízie, ktorá rovnako žne úspechy v globálnom merítku a procesory Exynos sú spolu so Snapdragonmi jednoznačne najlepšie na trhu.

[tip color=“white“]TIP: Xiaomi vstúpi na trh s prémiovými smartfónmi, budú drahšie a vybavenejšie [/tip]

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Samsung-Galaxy-S7-Edge-photos-20-840x560

Samsung Galaxy S7 Edge so zakriveným Super AMOLED 2K displejom

Jeon Young-hyun a Lei Jun mohli teda diskutovať napríklad aj o použití Exynosu 8890 v nadchádzajúcej vlajkovej lodi od Xiaomi. Čo by ste povedali na to, keby mala vlajková loď Xiaomi procesor od Samsungu? Privítali by ste toto nové riešenie? Témou diskusií bol určite aj smartfón Xiaomi Mi Note 2, ktorý má na 99 % prísť aj so zahnutým 2K displejom. Kto je najväčší priekopník v tejto oblasti? No predsa Samsung s jeho zakrivenými 2K displejmi, ktoré aktuálne nemajú konkurenciu.

xiaomi-mi5-recenzia (20)

Xiaomi Mi5 s procesorom Snapdragon 820

Neostáva nám nič iné ako len čakať na nadchádzajúce týždne, počas ktorých sa dozvieme všetky potrebné informácie. My by sme určite privítali spoluprácu Samsungu a Xiaomi, ktorá by mohla priniesť brutálne high-endy, ktoré by sa ešte viac vyrovnali najnovším modelom série Galaxy S alebo Galaxy Note. Určite sa máme ešte na čo tešiť.

[tip color=“white“]TIP: Detailnejšie špecifikácie všetkých verzií Xiaomi Mi Note 2 opäť na obzore [/tip]

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom