Americký prezident Donald Trump je známy svojou vysokou aktivitou na sociálnych sieťach. K pridávaniu tweetov na Twitteri však nemôže používať svoj primárny iPhone, preto má na tieto účely druhý.

Prezidentské smartfóny sú určite najmenej smart zariadeniami, akými len môžu byť. Telefón amerického prezidenta má obmedzené takmer všetky funkcie, aby bola zvýšená bezpečnosť. Tak napríklad BlackBerry prezidenta Obamu bolo extrémne zabezpečené. Sám dokonca vtipkoval ,, … nedokáže fotografovať, nemôžem písať správy, nemôžem si pustiť svoju obľúbenú hudbu… ten telefón v podstate nefunguje.“ Donald Trump to však má oveľa jednoduchšie.

Na oboch jeho iPhonoch je znemožnené sledovať polohu podľa GPS, avšak kameru a mikrofón má stále sprístupnenú, čo je na určenie jeho polohy dostačujúce. Jeho hlavný iPhone, ktorý slúži na telefonovanie, je zabezpečený a skontrolovaný jeho pracovníkmi. Ten druhý, ktorý však používa na sociálne siete, im na kontrolu odmieta dať. Preto sú ľudia zodpovední za jeho bezpečnosť právom znepokojení, pretože nemajú istotu, či toto zariadenie nie je hacknuté.

Jeho pracovníci mu teda odporučili tento telefón meniť každých 30 dní. On to však striktne odmietol. Odmietol aj pravidelné kontrolovanie tohto iPhonu, ktorý už takto používa vyše 5 mesiacov. Obavy sú teda určite na mieste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom