Boli časy, kedy bol jedinou pre potenciálnych investorov relevantnou kryptomenou jedine bitcoin. Tomu už takmer od začiatku sekunduje ethereum, ktorý podľa portálu Forbes aktuálne zažíva zlaté obdobie.

Ten za posledných niekoľko dní narastá do astronomických výšin a jeho cena len minulú nedeľu bola ešte na úrovni 2300 dolárov. Dnes, v čas písania článku, ethereum prekonalo magickú hranicu 3000 dolárov.

CoinDesk

Ako naznačuje zdroj, ethereum od začiatku roka narástlo až trojnásobne a mnohí analytici ho považujú za chrbtovú kosť krypto-natívnej politiky. Aj keď v tomto prípade dochádza k rekordným čiastkami, neprestáva prekvapovať ani celebrita posledných týždňov.

Hodnota dogecoinu sa nie a nie ustáliť

O dogecoine sme v polovici apríla informovali v súvislosti s prvým milionárom, ktorý do kryptomeny, prvotne zamýšľanej ako internetový vtip, investoval ešte vo februári. Odvtedy však hodnota meny s hlavou psa Shiba Inu v logu narástla o desiatky percent.

Konkrétne v priebehu posledných dní až o polovicu, čo je spôsobené vysokou mierou volatility tejto meny, keďže po aprílovom maxime, prevyšujúcom 0,40 dolára za jednotku, cena dogecoinu padla až pod hranicu 0,20 dolára. V čase písania článku sa hodnota opäť drží na 0,38 dolároch.

CoinDesk

Analytici a ostatní odborníci dogecoin už od jeho vzniku zatracujú a o to väčšmi mu neprajú teraz. To však neodradzuje entuziastov tejto meny, aby jej v najbližších dňoch pri optimistických scenároch predikovali hodnotu prevyšujúcu až 1 dolár.

Od januára, kedy okolo meny rozpútal celosvetové šialenstvo Elon Musk, jeho hodnota vzrástla o takmer 5000 %. To, že už nejde o tak zanedbateľnú položku na investičnom trhu, značí aj jej trhová kapitalizácia.

Hodnota trhu s dogecoinom je aktuálne ustálená tesne pod hranicou 50 miliárd dolárov. Len pre porovnanie, trh s bitcoinom je ocenený na 1 bilión dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP