Medializovaný súdny spor medzi herečkou Scarlett Johansson a spoločnosťou Disney sa skončil mimosúdnym vyrovnaním. Stalo sa tak hneď po prvom súdnom pojednávaní, informuje Deadline.

Dohoda medzi dvoma stranami tradične zostáva v tajnosti, zdroje filmového portálu Deadline však hovoria, že Disney vyjde poriadne draho – herečke má filmový konglomerát dodatočne zaplatiť viac než 40 miliónov dolárov.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Obe strany po dohode zmenili rétoriku a podľa vyjadrení sú herečka aj Disney pripravení na opätovnú spoluprácu. Johansson vyjadrila potešenie nad urovnaním sporu a pripomenula, že spolupráce s niekdajším zamestnávateľom si hlboko váži, Disney sa vo vyjadrení teší na ďalšiu spoluprácu, ktorá by mala prísť v pripravovanom filme Tower of Terror.

TMDB.org

Dávid vs. Goliáš

Spor medzi oboma stranami sa začal po premiére snímky Black Widow, ktorá bola súbežne s kinami uvedená aj na streamovacej službe Disney+. To sa však nepáčilo Scarlett Johansson – jej odmeny boli priamo závislé od tržieb z kín, ktoré však boli nižšie, keďže diváci si mohli film pozrieť aj alternatívnym spôsobom.

Black Widow sa navyše už v deň premiéry objavil aj na pirátskych weboch a okamžite sa stal najsťahovanejšou snímkou mesiaca. To sa podpísalo aj na tržbách filmu, ktoré po otváracom víkende zaznamenali prudký prepad, na čo už reagovali právnici Scarlett Johansson a podali na Disney žalobu.

Moviestillsdb

Médiá spor označovali aj ako súboj Dávida s Goliášom, konglomerát Disney je totiž známy svojim nekompromisným prístupom k žalobcom a vedením súdnych sporov, ktoré neraz trvajú roky.

Rovnaký postoj nakoniec spoločnosť najskôr zaujala aj voči Scarlett Johansson, keď jej žalobu označila ako veľmi nešťastnú a pokúsila sa herečku vykresliť v zlom svetle. V stanovisku bola napríklad zverejnená aj výška herečkinej odmeny za rolu vo filme, ktorá predstavovala 20 miliónov a právnici sa tak snažili poukázať na chamtivosť herečky.

Čítal si už? 
MCU čaká výrazná strata. Súdny spor Scarlett Johansson s Disney má prvé vážne následky

Veľká časť verejnosti aj známe osobnosti sa však v spore priklonili na stranu Johansson, žalobu na Disney za krátenie odmien navyše zvažovali aj herečky Emily Blunt a Emma Stone, v tomto prípade sa však situácia vyriešila za zatvorenými dverami.

Spor Disney s Johansson navyše začínal naberať aj rodový podtón a zaváňal nenávisťou voči ženám, nie je preto divu, že spoločnosť radšej zaradila spiatočku a rozhodla sa s herečkou mimosúdne vyrovnať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú