Prebiehajúci súdny spor herečky Scarlett Johansson s Disney už na filmový konglomerát začína vrhať zlé svetlo. Kritiku voči megakorporácii už pár dní po medializácii prípadu adresovali aj iní prominentní umelci a Disney momentálne čelí ďalšej vážnej starosti.

Ako informuje Collider, filmová spoločnosť kvôli súdnemu sporu narazila na mŕtvy bod pri vyjednávaní podmienok s vyhľadávanou režisérskou dvojicou bratov Russovcov. Joe a Anthony Russo už pre Disney v rámci MCU nakrútili štvoricu veľkofilmov a zo všetkých sa stali komerčné bomby.

Stroj na peniaze

Prvotinou bratského dua bol Captain America: Zimný vojak z roku 2014, nasledovaný dielom Občianska vojna. Dvojica filmov dokázala v kinách zarobiť takmer dve miliardy dolárov, nasledovali ešte väčšie úspechy v podobe Avengers: Nekonečná vojna a Avengers: Endgame. Posledný menovaný sa v tržbách zastavil na 2,8 miliardách a ide o vôbec najzárobkovejší film v histórii.

Marvel

„Russo Bros.“ však teraz svoju budúcnosť pod hlavičkou Disney podľa viacerých zdrojov prehodnocujú a vyjednávania sa mali ocitnúť v slepej uličke. Filmoví režiséri vyjadrili pochybnosti nad spôsobom distribúcie ich ďalšieho možného filmu, ktorý by mohol byť vydaný aj na streamovacej platforme Disney+.

Umelci vs. Disney

Umelci by tak mohli prísť o nemalé peniaze, keďže v prípade prominentov v Hollywoode býva zvykom, že dostávajú aj percentá z tržieb. Za to Disney nakoniec žaluje aj Scarlett Johansson, ktorá v žalobe uvádza, že práve kvôli premiére Black Widow na Disney+ prišla o desiatky miliónov.

TMDB.org

Už druhý týždeň po premiére totiž Black Widow v kinách zaznamenala strmý, až 70 % pád, čím si zároveň filmová spoločnosť vyslúžila kritiku aj z radov veľkých sietí kín. Následne sa objavili informácie, že žalobu na Disney za rovnaké praktiky zvažujú aj Emma Stone (Cruella) a Emily Blunt (Expedícia džungľa).

Spolupráca medzi bratmi Russovcami a Disney síce nie je úplne vylúčená, ide však o ďalší prípad za krátku dobu, ktorý na Disney vrhá zlé svetlo. Filmová spoločnosť navyše nepôsobí, že by sa svojich praktík chcela vzdať – nároky herečky označila za poburujúce a neopodstatnené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú