Silný hráč v zábavnom priemysle môže už čoskoro čeliť vlne súdnych sporov z radov prominentov. Ku Scarlett Johansson, ktorá podala žalobu na Disney kvôli nedodržaniu pracovnej zmluvy a ušlému zisku desiatok miliónov, sa už čoskoro môže pridať ďalšia známa herečka, informuje Screenrant.

Je ňou držiteľka Oscara a vyhľadávaná umelkyňa Emma Stone, ktorá sa pod hlavičkou Disney nedávno objavila v celovečernej snímke Cruella. Podobne ako Black Widow so Scarlett Johansson, aj Cruella sa súbežne s kinopremiérou objavila aj na streamovacej službe Disney+ v rámci prémiového programu Premier Access.

Disney

Aj keď si Cruella v tržbách z kín vôbec neviedla zle, aj v tomto prípade po otváracom víkende nasledoval pri ziskoch strmý pád a film si po komerčnej stránke mohol viesť podstatne lepšie.

Emma Stone má teraz podľa bývalého redaktora Hollywood Reporter, Matthewa Belloniho, vyhodnocovať svoje možnosti v možnom právnom spore.

Zdroj zároveň uvádza, že už čoskoro sa k Emme Stone a Scarlett Johansson môže pridať aj ďalšia populárna herečka, Emily Blunt, ktorá si zahrala titulnú rolu v dobrodružnej komédii Jungle Cruise. Aj táto novinka sa nedávno objavila na Disney+.

Disney sa bráni

Korporácia už stihla voči podanej žalobe od právnikov Scarlett Johansson zareagovať a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa strany mali dohodnúť.

Disney

Spoločnosť tvrdí, že všetky zmluvné záväzky voči herečke boli do bodky dodržané a premiéra na Disney+ v skutočnosti ešte zvýšila honorár Scarlett Johansson, ktorý ešte pred premiérou na platforme presiahol 20 miliónov.

Spoločnosť zároveň súdny spor označila za „obzvlášť smutný a znepokojujúci z pohľadu bezohľadného ignorovania hrozných a dlhotrvajúcich globálnych účinkov pandémie COVID-19.“

Kritika aj z vlastných radov

Sporu medzi známou herečkou a zábavným konglomerátom sa chytili aj médiá, ktoré vznikajúci konflikt prirovnávajú boju medzi Dávidom a Goliášom. Disney má totiž povesť neústupného hráča, s ktorým sa podľa bývalého redaktora Hollywood Reporter jedná len extrémne ťažko.

Žaloba zároveň ukazuje, že Scarlett Johansson adresovala dlho ignorovaný problém a po zverejnení sporu sa verejnosť i herecká obec prikláňa na jej stranu.

Ostré slová na adresu Disney majú prichádzať aj z vlastných radov. Šéf Marvel Studios, Kevin Feige, sa mal na margo sporu vyjadriť, že je z celej situácie poriadne naštvaný a za konanie Disney sa hanbí.

Feige podľa IGN už od začiatku Disney odrádzal od uvedenia Black Widow na Disney+ v deň kinopremiéry a je presvedčený, že spoločnosť na vyriešenie prichádzajúceho sporu zďaleka nevynaložila dostatok úsilia.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú