V uplynulých dňoch do celosvetových kín dorazila doposiaľ posledná komiksovka od Marvelu Ant-Man a Wasp: Quantumania. Prvé hodnotenia naznačujú, že žiadny veľký zázrak sa nekoná a Marvel pokračuje v slabšom tempe, ktoré sprevádza jeho posledné filmy a seriály.

Aj keď sa niektorým môže zdať, že slávnej komiksovej značke začína vo svete filmu a televízie dochádzať dych, pravdou je podľa šéfa Marvelu Kevina Feiga presný opak. Chce totiž, aby komiksové filmy existovali najmenej 80 rokov, ak nie viac.

Konca MCU sa už nedožijeme

Kevin Feige v rozhovore pre Entertainment Weekly načrtol jeho víziu napredovania komiksového univerza. Šéf Marvelu chce nájsť ideálnu kombináciu medzi vzájomnou previazanosťou a nezávislosťou jednotlivých titulov.

Marvel sa podľa neho nemôže dostať do štádia, aby diváci mali pocit, že pred premiérou musia absolvovať nekonečný maratón predchádzajúcich filmov, aby novinke porozumeli.

Zároveň podľa Feiga existuje množstvo divákov, ktorí sa pred návštevou kina radi „pripravia“ a táto skupina je odmenená bohatším porozumením previazanosti a odkazmi na ďalšie tituly. Celkovo Feige chce, aby sa filmové a televízne novinky od Marvelu vysielali pokojne 80 rokov.

„Je to ako keď ľudia chodia do obchodov s komiksami. Je tu Spider-Man a Avengers a ďalšie veľké titulky. A niekedy si vyberiete jednorazovú vec alebo experiment od umelca alebo spisovateľa, ktorého máte radi.

To je dôvod, prečo komiksy existujú už viac ako 80 rokov a ja chcem, aby tu Marvel Studios boli tak dlho, ak nie dlhšie. Takže musíme pokračovať v robení rôznych druhov vecí. Oslovia všetky z nich každého? Bolo by to pekné, ale myslím si, že to je nemožné.“

Seriálov bude menej

Šéf Marvelu okrem dlhovekosti komiksových titulov načrtol aj ďalšiu prekvapivú víziu. Seriálov musí byť podľa neho menej a nie všetky z nich v budúcnosti budú na seba nadväzovať.

Feige podľa rozhovoru v Entertainment Weekly chce dať seriálom väčšiu príležitosť zažiariť, čomu príliš nepomáha neustále vydávanie noviniek. Sotva jeden seriál skončil, už sa na Disney+ objavil ďalší. Do toho prišli veľkofilmy v kine, prípadne špeciály. Noviniek je podľa Feiga jednoducho príliš veľa.

Marvel Studios

Aj preto šéf Marvelu už teraz obmedzuje tohtoročný plán vydávania seriálov. Diváci sa v 2023 dočkajú premiér Secret Invasion a 2. série Lokiho. Ďalšie plánované novinky, ktoré chcel Marvel vypustiť ešte tento rok, ako Ironheart, Echo, či Agatha: House of Harkness, sa presunú na budúci rok alebo dokonca ešte ďalej.

Marvel pri seriáloch naďalej bude experimentovať a chce, aby bol každý z nich jedinečný. Feige opakovane chválil She-Hulk, ktorý bol podľa neho skvelým príkladom, ako vybočiť z tradičného superhrdinského formátu.

Šéf komiksového kolosu zároveň naznačuje, že jednotlivé epizódy budúcich seriálov spolu nemusia súvisieť, ale každý diel seriálu môže fungovať ako samostatný príbeh. Divák si tak bude môcť zapnúť akúkoľvek epizódu bez toho, aby mal pocit, že musí pozrieť všetky predchádzajúce diely. S podobným konceptom začne už pripravovaný Daredevil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP