Elon Musk je kráľom marketingu a už niekoľkokrát nás presvedčil, že dokáže predať naozaj čokoľvek. Už dávnejšie sme ťa informovali, že v USA začína predávať vlastnú tequilu v nádhernej fľaške v tvare blesku. Ako upozornil portál Teslarati, tento zberateľský produkt konečne prichádza aj do Európy, niečo podstatné mu však chýba.

Tequila predávajúca sa pod značkou Tesla ide v USA na dračku, podľa webu určeného pre americký trh je produkt vypredaný. Nie je sa čomu diviť, Tesla Tequila je naozaj unikátny zberateľský predmet, ktorý časom môže výrazne nabrať na hodnote.

NEPREHLIADNI
Bez páčky či gombíka. Takto vyzerá prepínanie jazdy vpred a vzad na nových Teslách

O produkciu tequily sa stará spoločnosť Nosotros. Fľaša s objemom 750 ml sa v USA predáva za 250 dolárov, čiže okolo 210 €. Donedávna bol produkt dostupný výhradne v USA a oficiálnou cestou sa k nemu Európania dostať nemohli, to sa však teraz mení.

To podstatné jej chýba

„Fľašu tequily“ si už po novom môžu kúpiť aj obyvatelia Európy z oficiálnych stránok Tesly. Prvé dve slová sú schválne v úvodzovkách, pretože vo fľaši čosi chýba. Tušíš správne, nenachádza sa v nej žiaden alkohol.

Ako uviedol Elon Musk na svojom Twitteri, distribúcia alkoholu z USA do Európy a v podstate aj v niektorých štátoch USA je veľmi náročná. Aj preto sa tequila nepredávala vo všetkých amerických štátoch, a teda ani v EÚ.

Do Európy tak Tesla prináša iba samotnú fľašu, na nemeckom e-shope je nazvaná ako „karafa na víno“.  Vzhľad aj objem tejto karafy je úplne rovnaký, ako v prípade amerického produktu naplneného alkoholom.

Tesla

Tesla na webe uvádza, že karafa je ručne fúkaná a že predstavuje dokonalý doplnok do každého domáceho baru. S tým plne súhlasíme, fľaša to je naozaj pekná, no jej cena v Európe je 150 €,.

Zarytí fanúšikovia Tesly a rôzni zberatelia však určite budú ochotní túto nemalú sumu obetovať. Dodanie produktu na nemeckom webe je udávané v rozmedzí 6 až 8 týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom