Rozmach bezpilotných zariadení, teda dronov, je v poslednom čase naozaj obrovský a dostávajú sa k čoraz širšiemu publiku. Nielenže sa pri ovládaní drona zabavíš, ale aj dokážeš vytvoriť naozaj nádherné video, napríklad z tvojej dovolenky.

Ak to s dronmi myslíš naozaj vážne, určite sa oplatí siahnuť trochu hlbšie do vrecka a nešetriť na kvalite obrazu alebo výdrži batérie. Veľmi populárne profesionálne drony má na svedomí spoločnosť DJI, ktorú sme spomínali v nejednom článku.

1,2 kg poctivých technológií

Dron DJI Phantom 3 vo svojej štandardnej verzii nie je selfie dron do kabelky, ale technológiami nabitý dron strednej triedy. Nasvedčuje tomu aj jeho hmotnosť 1 216 gramov, ktorá mu aj tak nezabráni vzlietnuť a udržať sa na jedno nabitie vo vzduchu až 25 minút. Energiu pohonu dodáva 4480 mAh LiPo batéria s napätím 15,2 V a kapacitou 68 Wh.

DJI Phantom 3
Zobraziť celú galériu (5)
Joshua Goldman/CNET

Gimbal, stabilizátor a 12 MPx snímač

Primárnou funkciou drona je okrem lietania aj záznam videa alebo fotografií. K tomu slúži kvalitný 1/2,3-palcový snímač s rozlíšením 12 megapixelov a clonovým číslom f/2,8. Jeho vlastnosti pocítiš najlepšie pri zázname až 2,7K videa. Nemusíš sa báť ani o otrasy spôsobené turbulenciami či vetrom. Dron je vybavený trojosovým mechanickým stabilizátorom v rozsahu – 90° až 30° so schopnosťou rotácie 90° za sekundu.

Ovládač + smartfón = ultimátna dvojica?

Dron sa ovláda pomocou diaľkového ovládača s dosahom 500 až 1 000 metrov. Jeho úlohou je predovšetkým pohodlné ovládanie pohybu drona. Ovládanie záznamu vyžaduje rozšíriť aj o smartfón, ktorý sa pomocou bezdrôtového Wi-Fi pripojenia páruje s dronom. V aplikácii DJI GO je možné sledovať naživo obraz v HD kvalite z kamery a podľa toho rovnako presne navigovať dron aj na väčšie vzdialenosti. Aplikácia je dostupná pre zariadenia s iOS 8 a Android 4.1.2 alebo od nich ďalšie novšie verzie.

DJI Phantom 3
Zobraziť celú galériu (5)
Joshua Goldman/CNET

Riadiť dron a ešte nahrávať dychberúce zábery, prinášajúce každému estetický zážitok je na jedného človeka priveľké sústo. Uvedomili si to aj vývojári v DJI a vybavili dron funkciou autopilota. Autopilot sa dokáže k tebe vrátiť na stlačenie jedného tlačidla, rovnako tak ako udržať sa na jednom mieste. Nechýbajú ani režimy pre scénické fotky, kedy dron krúži okolo stanoveného miesta so stanoveným odstupom. Ak sa chceš úplne sústrediť na záznam videa, môžeš prednastaviť celý plán letu.

Do 4 dní u teba za najnižšiu cenu v Európe

Kúpiť dron DJI Phantom 3 za 395 € z EU skladu

DJI Phantom 3 Standard u nás na Slovensku kúpiš už od 555 €. V e-shope TomTop ho ale dostaneš za skvelých 395 € aj s dopravou z EU skladu. O colné poplatky si starosti robiť nemusíš, nakoľko ich e-shop zaplatil už pri dovoze do skladu. Nový dron si tak vďaka expresnému dodaniu užiješ už o 1 – 4 po odoslaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom