Je všeobecne známe, že výrobcovia smartfónov produkujú počas vývoja svojich zariadení niekoľko prototypov, z ktorých väčšina sa však nikdy nedostane na pulty predajní. Dôkazom toho je napríklad prvý iPhone, pri ktorom Apple testoval niekoľko rôznych dizajnov. Zaujímavý príbeh stojí aj za úplne novým smartfónom HTC U11 Plus.

Na začiatku všetkého stojí Google a prípravy zariadenia Pixel 2 XL. Dlho sa hovorilo o tom, že dizajn tohto zariadenia bude založený na prototype označenom ako „muskie“. Na začiatku leta však Google náhle zmenil svoj názor a všetko stavil na dizajn „taimen“, ktorý spoločnosti predstavil výrobca LG. Zdalo sa teda, že muskie bude len ďalším prototypom, ktorý pomaly upadne do zabudnutia. Avšak v priebehu tohto týždňa sa objavil zdrojový kód Androidu, ktorý priniesol nečakaný zvrat.

Dostupné informácie nasvedčovali tomu, že na ďalšom vývoji dizajnu muskie pracuje HTC. Keď spoločnosť včera predstavila smartfón HTC U11 Plus, špekulácie sa potvrdili. Základom pre túto novinku bol predchádzajúci prototyp určený pre Google Pixel 2 XL.

Spoločné základy nezaprú

Samozrejme nejde o originálnu podobu, ktorú plánoval využiť Google, ale o upravenú a prispôsobenú verziu HTC. Podobnosť U11 Plus a Pixel 2 XL je však zjavná. Prvým spoločným prvkom je snímač odtlačkov prstov, ktorý na zariadení HTC vidíme po veľmi dlhej dobe znova na zadnej strane. Je zjavné, že dizajnovo ide o totožný skener ako na Pixel 2 XL.

Ďalším podobným znakom je aj displej. Rovnaké špecifikácie v porovnaní dvoch spomínaných smartfónov predstavujú 6-palcová veľkosť, pomer strán 18:9 a rozlíšenie 2880 x 1440 pixelov. Rozdielna je však technológia. Kým HTC U11 Plus využíva LCD panel, na Google Pixel 2 XL nájdeme OLED displej. Aj keď je v súčastnosti považovaná OLED technológia za vyspelejšiu, v tomto prípade môže byť krok HTC dobrým ťahom, pretože obrazovka na smartfóne od Google nie je bezproblémová.

Neľutuje Google?

Pixel 2 XL si navyše v súboji s HTC U11 Plus musí dávať pozor aj na ďalšie veci. Novinka od taiwanského výrobcu totiž prináša aj silné špecifikácie napríklad v oblasti batérie, kde ponúka masívnu kapacitu 3930 mAh, nechýba mu ani skvelá audio výbava či kvalitný fotoaparát. HTC U11 Plus je teda s určitosťou jeden najlepších Android smartfónov na trhu a ktovie či Google dnes neľutuje, že prototyp muskie nakoniec nevyužil vo svoj prospech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom