banner-note-7Samsung Galaxy Note 7 je momentálne jeden z najlepších smartfónov na trhu, ktorého kvalita sa odrazila aj na koncovej cene. Ak sa však pre kúpu rozhodnete, v prípade poškodenia sa stretnete s ďalšími nepríjemnými poplatkami.

Samsung Galaxy Note 7 disponuje veľmi kvalitným 5,7-palcovým Super AMOLED displejom s 2K rozlíšením a ochranným sklom Gorilla Glass 5. Ten je navyše po bokoch zahnutý, čím pridáva na prémiovom dizajne. Najnovšie ochranné sklo Gorilla Glass 5 by síce malo displej pred rozbitím ochrániť viac ako predošlá generácia, no v niektorých prípadoch to proste nie je možné a displej nezachráni už ani ochranné sklo. V prípade, že si plánujete Note 7-čku kúpiť, vyhnite sa rozbitiu displeja. Ak totiž displej rozbijete, naskytnú sa vám dve možnosti. Buď si zaplatíte za opravu, alebo si za rovnaké peniaze kúpite nový Xiaomi Mi5.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5-cierna

TIP: Corning vysvetľuje, prečo sa Gorilla Glass 5 v Galaxy Note 7 jednoducho poškriabe

Podľa informácií z webu PhoneArena, niekto kontaktoval podporu Samsungu ohľadom výmeny displeja. Dozvedel sa samozrejme aj cenu, ktorá je až 270 dolárov, teda pre nás okolo 240 €. Táto cena je síce veľmi vysoká, no sú v nej už započítané všetky položky, ako napríklad samotná výmena, manipulácia a poštovné. Táto čiastka sa už dokonca blíži aj k oficiálnej cene základnej verzie Xiaomi Mi5. Tá je pre model s 32 GB úložiskom a 3 GB RAM pamäťou nastavená na 242 € (v Číne). Pre nás je síce cena o niečo vyššia, no veríme, že časom bude klesať a nakoniec sa vyrovná cene za opravu displeja na Galaxy Note 7. Rozhodnutie je len a len na vás, či si radšej zaplatíte za opravu alebo si rovno kúpite vlajkovú loď Xiaomi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom