banner-note-7
Odolnosť zariadenia je pre mnohých z nás jeden z kľúčových faktorov výberu nového zariadenia. Samsung to vie a preto sa snaží aj v tomto smere ponúknuť to najlepšie. Inak to nie je ani s Galaxy Note 7, ktorý bol osadený najnovším odolným sklom Gorilla Glass 5. Tentokrát ale prišla „zrada“ od spoločnosti Corning.

Nová vlajková loď Samsungu prešla cez test youtubera, ktorý testuje odolnosť a kvalitu vlajkových lodí. Jeho zistenie, ako jednoducho sa dá doškriabať sklo Note 7-mičky viacerých zdesilo. Podľa videa je jasne viditeľné, že na novom Corning Gorilla Glass 5 zanechalo rýpadlo s tvrdosťou 3 permanentné poškodenie. Pre porovnanie, predchodcu dokázalo poškodiť rýpadlo s tvrdosťou 5 až 6.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Corning vydal niekoľko dní po uploadnutí videa ustanovenie, že ide o nekontrolovaný test. Podľa nich je otázne, aký tlak bol na rýpadlo od testera vyvíjaný. Rýpadlo tvrdosti má byť podľa Corningu mäkšie ako samotné sklo, teda došlo k oteru materiálu z rýpadla na sklo. Youtuber sa však snažil škrabance vyleštiť, no neúspešne. Podľa odpovede Corningu je odstránenie kovu z povrchu skla veľmi obtiažne. Otázne ale je, prečo pri Gorilla Glass 4 tento problém nenastáva.

Note7_CGG5

Corning tiež dodal, že je nemožné doškriabať Gorilla Glass 5 s rýpadlom tvrdosti 3, kedže bez permanentného poškodenia vydrží až do tvrdosti 5 až 6 ako jeho predchodca. Teda aspoň podľa laboratórnych testov spoločnosti Corning. Nemyslíme si však, že vaše kľúče vo vrecku sa budú pýtať, akou silou na sklo vášho smartfónu môžu tlačiť. Youtuber týmto testom netestuje prvé zariadenie. Predošlé s Gorilla Glass 4 vydržali do piateho až šiesteho stupňa tvrdosti. Musel by byť teda zaujatý voči Samsungu, aby na Note 7 tlačil väčšou silou v záujme rýchlejšieho poškodenia skla.

Celé to vyzerá tak, ako keby to chce Corning zúfalo zahrať na neodborný test, no podľa histórie youtubera nebude jeho test na tom až tak zle a zjavne vie čo robí. Ak plánujete kúpu najnovšieho Galaxy Note 7, určite oplatí investovať pár drobných do ochrannej fólie alebo skla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom