iPhone X bol predstavený ako ten najinovatívnejší iPhone všetkých čias. Jednou z prelomových funkcií je aj TrueDepth kamera, ktorá umožnila zaujímavé využitie v biometrickom zabezpečení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výročný iPhone X oslovil vďaka svojim inováciám množstvo fanúšikov nahryznutého jabĺčka. Oproti predchodcom predstavil zaujímavé inovácie, medzi ktoré patrí nepochybne TrueDepth kamera. Tá slúži predovšetkým ako systém pre rozpoznávanie tváre a taktiež umožňuje využitie obľúbených Animoji, teda animovaných emotikonov. Vďaka mladému developerovi však našla ďalšie využitie, a to vskutku „kreatívne“.


Využitie je síce nulové, no demonštruje, čo TrueDepth kamera dokáže

Kazuya Noshiro, vývojár virtuálnej reality, dokázal za pomoci TrueDepth kamery vymazať z videa svoju tvár. Krátku ukážku môžeš vidieť na priloženom videu vyššie.

Zdá sa, že vývojár najprv zaznamenal zábery pozadia a potom ho preložil svojou tvárou, ktorú TrueDepth kamera dokáže sledovať v reálnom živote. Hoci samotné vymazanie tváre nateraz nemá žiadne plnohodnotné využitie, demonštruje skôr to, čoho je TrueDepth kamera na iPhone X schopná.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.