Máš pocit, že si na Facebooku závislý a nevieš od neho odtrhnúť oči? Cítiš už, že od tejto sociálnej siete potrebuješ detox? Ukážeme ti, ako jednoducho na to.

Povedzme si na rovinu, Facebook už nie je to, čo kedysi. Táto spočiatku zábavná sociálna sieť poskytovala možnosť sledovať obľúbený obsah či možnosť nezáväznej interakcie a četovania s priateľmi. Za roky fungovania sa však Facebook rozrástol do ohromných rozmerov a zasahuje už skoro do všetkých sfér nášho života.

Aktuálne sa Facebook stal nástrojom pre inzerciu reklamy či ešte horšie, politickej propagandy a často aj zdrojom šírenia dezinformácií. Ak máš teda pocit, že by si si chcel dať na chvíľku, prípadne natrvalo, pokoj od Facebooku, vieme ti poradiť. Na výber je hneď niekoľko možností.

Odhlásenie

Asi najjednoduchšou formou detoxu je odhlásenie sa z Facebooku. V tomto prípade sa stačí jednoducho odhlásiť zo svojho PC či aplikácie v telefóne. Tento spôsob je vhodný vtedy, ak chceš, aby bol profil naďalej viditeľný pre tvojich priateľov a mohol si s nimi aj naďalej četovať v aplikácii Messenger.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Facebook

Nevýhodou je byť fakt, že počas tvojej neprítomnosti ťa môžu priatelia označovať na fotografiách či pridávať na nástenku príspevky. Tento problém sa však dá odstrániť nastavením svojho profilu. Naďalej však môžeš dostávať upozornenia o aktivite na Facebooku prostredníctvom e-mailu. Ak nechceš byť rušený, odporúčame zrušiť odber e-mailových upozornení.

Deaktivácia účtu

Deaktivácia ponúka o niečo radikálnejší krok. Keď si deaktivuješ účet, nikto neuvidí tvoj profil a ani naň nebude môcť prejsť. Niektoré informácie však na Facebooku ostanú, ako napríklad správy poslané priateľom.

Tvoje meno sa tiež môže zobrazovať v zozname priateľov, no len pre tvojich priateľov a len v tomto zozname. Tiež tvoje príspevky a komentáre v skupinách uvidia len ich správcovia. Pre iných používateľov však nebudeš na Facebooku existovať. Výhodou je, že môžeš naďalej používať Messenger či Instagram. Pre opätovné aktivovanie účtu sa stačí už len prihlásiť.

Postup na deaktivovanie účtu

  1. Na hlavnej obrazovke klikni na ikonu
  2. Klikni na Nastavenia a prejdi do ponuky Vaše informácie na Facebooku
  3. Klikni na Deaktivácia a odstránenie
  4. Zvoľ Deaktivovať účet a potom klikni na Pokračovať na deaktiváciu účtu
  5. Potom si stačí vybrať dôvod deaktivácie účtu a pokračovať podľa pokynov
Odstránenie účtu

Odstránenie účtu je najradikálnejší krok, po ktorom už niet návratu k pôvodnému účtu. Pri zrušení účtu tiež nebudeš môcť používať Messenger, nebudeš sa môcť prihlasovať do iných aplikácií prostredníctvom Facebooku, ľudia už neuvidia tvoj profil a všetky príspevky, obrázky a videá sa natrvalo odstránia.

Postup na odstránenie Facebookového účtu

  1. Na hlavnej obrazovke klikni na ikonu
  2. Klikni na Nastavenia a prejdi do ponuky Vaše informácie na Facebooku
  3. Klikni na Deaktivácia a odstránenie
  4. Zvoľ Odstrániť účet a potom klikni na Pokračovať v odstránení účtu
  5. Potom stačí zadať svoje heslo, kliknúť na Pokračovať a kliknúť na Odstrániť účet

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom