banner-mi-maxQualcomm je po celom svete známy ako výrobca najvýkonnejšieho mobilného procesora na svete. Okrem toho má však tento technologický gigant vo svojom portfóliu viacero iných čipsetov, ktoré svoje miesto nachádzajú v zariadeniach nižších tried. Jedným z nich je aj procesor Snapdragon 652, ktorý by sa čo nevidieť mohol dočkať svojho nástupcu.

Čínska sociálna sieť Weibo je pôvodcom mnohých únikov, špekulácií a informácií o pripravovaných novinkách technologického sveta. Neprejde takmer jediný deň, kedy by sa na tejto stránke neobjavili nejaké nové informácie úzko späté so smartfónmi. Dnešok rovnako nie je výnimkou a najnovší únik odhaľuje detailné parametre pripravovaného čipsetu Snapdragon 653 od amerického Qualcommu. Ten bude predstavovať nástupcu pre vyššie spomenutú 652-ku, ktorá je vyrobená 28 nm výrobným procesom. Preto je teda miernym sklamaním, že nová verzia s vyšším poradovým číslom bude taktiež vyrobená zhodným 28 nm procesom a myslíme si, že spoločnosť jednoducho mohla vyrobiť nový čipset mierne úspornejším. Zhodná bude taktiež architektúra procesora, ktorá dostane 8 jadier rozdelených do dvoch častí.

Xiaomi Mi Max 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

wp-1473412575701

TIP: Snapdragon 830 vyrobený 10 nm procesom príde budúci rok

Prvá slabšia časť bude integrovať štvoricu jadier Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou 1.4 GHz. Táto štvorica zabezpečí jednoduché operácie v systéme a o tie náročnejšie sa postará časť druhá. Tá bude rovnako čítať 4 jadrá, no tentoraz výkonnejšie Cortex-A73 s taktom rovné 2 GHz. Ďalší upgrade postihne aj grafický akcelerátor a Adreno 510 nahradí výkonnejší čip Adreno 515 taktovaný na frekvenciu 550 MHz. Nový procesor navyše bude schopný rozbehnúť LTE Cat.9, Bluetooth 4.1, LPDDR4 RAM pamäte a fotoaparáty do maximálneho rozlíšenia 24 MPx. Qualcomm Snapdragon 653 ďalej ponúkne aj dvojicu obrazových ISP procesorov, ktoré dokážu spracovať fotografie z duálnych fotoaparátov. O očakávanom dátume oficiálneho predstavenia zatiaľ nepadla ani zmienka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP