Detaily pripravovaného čipsetu Snapdragon 653 odhalené: 28 nm výrobný proces a grafická jednotka Adreno 515

Teraz čítate
Detaily pripravovaného čipsetu Snapdragon 653 odhalené: 28 nm výrobný proces a grafická jednotka Adreno 515

banner-mi-maxQualcomm je po celom svete známy ako výrobca najvýkonnejšieho mobilného procesora na svete. Okrem toho má však tento technologický gigant vo svojom portfóliu viacero iných čipsetov, ktoré svoje miesto nachádzajú v zariadeniach nižších tried. Jedným z nich je aj procesor Snapdragon 652, ktorý by sa čo nevidieť mohol dočkať svojho nástupcu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínska sociálna sieť Weibo je pôvodcom mnohých únikov, špekulácií a informácií o pripravovaných novinkách technologického sveta. Neprejde takmer jediný deň, kedy by sa na tejto stránke neobjavili nejaké nové informácie úzko späté so smartfónmi. Dnešok rovnako nie je výnimkou a najnovší únik odhaľuje detailné parametre pripravovaného čipsetu Snapdragon 653 od amerického Qualcommu. Ten bude predstavovať nástupcu pre vyššie spomenutú 652-ku, ktorá je vyrobená 28 nm výrobným procesom. Preto je teda miernym sklamaním, že nová verzia s vyšším poradovým číslom bude taktiež vyrobená zhodným 28 nm procesom a myslíme si, že spoločnosť jednoducho mohla vyrobiť nový čipset mierne úspornejším. Zhodná bude taktiež architektúra procesora, ktorá dostane 8 jadier rozdelených do dvoch častí.

Xiaomi Mi Max 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

wp-1473412575701

TIP: Snapdragon 830 vyrobený 10 nm procesom príde budúci rok

Prvá slabšia časť bude integrovať štvoricu jadier Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou 1.4 GHz. Táto štvorica zabezpečí jednoduché operácie v systéme a o tie náročnejšie sa postará časť druhá. Tá bude rovnako čítať 4 jadrá, no tentoraz výkonnejšie Cortex-A73 s taktom rovné 2 GHz. Ďalší upgrade postihne aj grafický akcelerátor a Adreno 510 nahradí výkonnejší čip Adreno 515 taktovaný na frekvenciu 550 MHz. Nový procesor navyše bude schopný rozbehnúť LTE Cat.9, Bluetooth 4.1, LPDDR4 RAM pamäte a fotoaparáty do maximálneho rozlíšenia 24 MPx. Qualcomm Snapdragon 653 ďalej ponúkne aj dvojicu obrazových ISP procesorov, ktoré dokážu spracovať fotografie z duálnych fotoaparátov. O očakávanom dátume oficiálneho predstavenia zatiaľ nepadla ani zmienka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
  • likvidator

    ak je pravda ze bude 28nm technologiou vyrabany tak to je vyrazne minus vzhladom nato ze napr. slabsi SD 625 ktory uz pomaly vstupuje do telefonov ma 14nm vyrobny proces