banner-zuk-z2-fixedAmerický výrobca čipsetov Qualcomm má za sebou mimoriadne úspešný rok. Tohtoročný Snapdragon 820 sa mu jednoznačne vydaril, čo je veľmi potešujúce najmä po menšom neúspechu predchádzajúcej 810-ky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výrobca vôbec nezaháľa a už pilne pracuje na novej generácii svojho top procesora. To isté však platí aj o MediaTeku, ktorý zas pracuje na svojom 10-jadrovom Helio X30. O ňom sme sa nedávno dozvedeli, že príde s najmodernejším 10 nm výrobným procesom. Používateľ na sociálnej sieti Weibo prezradil, že rovnakým procesom bude vyrobený aj Snapdragon 830 a príde začiatkom budúceho roka. Procesor však pokojne môže byť predstavený ešte koncom tohto roka a svoju premiéru v smartfónoch zažije až budúci rok. Medzi prvými smartfónmi s týmto procesorom by mohol byť napríklad Samsung Galaxy S8.

LENOVO ZUK Z2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


qualcomm snapdragon 830 weibo 10 nm

TIP: Nové informácie o Snapdragone 830. Má obsahovať až 8 Kryo jadier!

Podľa doterajších špekulácii teda môžeme od Snapdragonu 830 očakávať 10 nm FinFET technológiu, osem nových Kryo 200 jadier, grafiku Adreno 540, LTE X16, ktoré údajne poskytne rýchlosť sťahovania až do 980 Mbps, podporu LPDDR4X pamätí či nahrávanie 4K a 2K videa pri 60fps. Opäť môžeme očakávať aj nižšiu energetickú náročnosť a minimalizovanie prehrievania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom