Oceňovaná herná séria Uncharted sa ďalšieho pokračovania definitívne nedočká. V rozhovore pre BuzzFeed to potvrdil spoluprezident vývojárskeho štúdia Naughty Dog Neil Druckmann, ktoré za úspešnou značkou stojí.

Séria Uncharted sa skončila

S viac než 41-miliónmi predaných kópií patrí Uncharted k najlepšie predávaným hrám v hernom priemysle. Séria sa dočkala 4 hlavných dielov a niekoľkých spin-offov. Minulý rok na motívy herného titulu dokonca v kinách štartoval aj rovnomenný film s Tomom Hollandom, z ktorého sa stal jeden z najväčších komerčných hitov roka.

Štúdio Naugty Dog ale už v minulosti naznačilo, že značka Uncharted sa už ďalších príbehov nedočká a teraz akúkoľvek nádej na ďalšiu hru zo stola definitívne zmietol Neil Druckmann.

Uncharted pre nás znamenal brutálny úspech – Uncharted 4 bol jednou z našich najlepšie predávaných hier. Za týmto príbehom sme dali bodku a môžeme povedať, že sme s ním skončili. Chceme sa posunúť ďalej.“

Sony

Otázne aj pokračovanie ďalšieho hitu

Príbeh Nathana Drakea sa tak s istotou skončil. Otázne je však aj ďalšie herné pokračovanie herného megahitu The Last of Us od rovnakých tvorcov. Príbeh aktuálne dostal dva herné diely, pričom prvý sa z konzoly PlayStation na PC dostane ešte len v marci tohto roku. Aktuálne samozrejme žne veľký úspech aj The Last of Us ako seriál na HBO.

Horúcou témou posledných dní tak právom je aj to, či dočká aj tretieho pokračovania pre PS5. Druckmann podobný scenár nevylučuje, zároveň ale hovorí, že je úplne spokojný s tým, ako sa príbeh Joela a Ellie skončil.

S The Last of Us je momentálne na nás, či chceme aj ďalšie pokračovanie, alebo nie. Ak nebudeme vedieť prísť s niečím zmysluplným, máme veľmi silný koniec v The Last of Us 2 a tak to môže aj zostať.“

Bez ohľadu na to, či bude The Last of Us pokračovať ďalšou hlavnou časťou, štúdio Naughty Dog aktuálne pracuje na multiplayerovej hre zasadenej do rovnakého univerza. Renomované vývojárske štúdio sľúbilo, že sa o nej dozvieme viac počas tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP