Jeden z najväčších seriálových hitov roka prišiel už v januári a postaralo sa oň HBO. Apokalyptický seriál The Last of Us, ktorý je postavený na oceňovanej hernej predlohe, včera pokračoval svojou druhou epizódou, ktorá opäť prepisovala rekordy sledovanosti.

Ostrý štart pokračuje

Už debutová epizóda minulý týždeň na HBO zaznamenala masívny divácky záujem. Krátko po uvedení seriálu na HBO Max streamovacia platforma čelila problémom so servermi a používatelia sa sťažovali na výpadky služby. Pilotná epizóda sa napokon stala druhou najsledovanejšou na HBO za poslednú dekádu.

Seriál divácku pozornosť budí aj naďalej. Druhú epizódu si v premiérový večer zaplo 5,7 milióna amerických divákov, čo je oproti predošlému týždňu nárast o 22 %. Ako informuje TV Line, ešte žiadnemu seriálu v 50-ročnej histórii HBO sa po prvom týždni nepodarilo takto výrazne rozšíriť divácku základňu.

The Last of Us sa tak pre službu stáva novým televíznym fenoménom, ktorého popularita ešte bude výrazne narastať. 5,7 milióna divákov, ktorí druhú epizódu videli v deň premiéry, pre službu nie je konečných. Prvú epizódu napríklad minulý týždeň v úvodný večer videlo 4,7 milióna divákov, počas neskorších dní číslo narástlo až štvornásobne na 18 miliónov.

Za veľkým úspechom novinky stojí silná divácka odozva na sociálnych sieťach, predovšetkým však samotná kvalita seriálu, čo uznávajú kritici aj diváci zároveň. Na portáli IMDB má napríklad The Last of Us na základe 80-tisíc hodnotení drží známku 9,4 / 10, čo z neho robí jeden z najlepšie hodnotených seriálov v histórii.

Kontroverzia bude narastať

Aj druhá epizóda sa dejovo z veľkej časti inšpirovala hernou predlohou, v šokujúcom závere sa pri osude jednej z postáv však od predlohy mierne odklonili, za čo na sociálnych sieťach čelia kontroverzii.

Jednej skupine divákov sa odvaha tvorcov experimentovať páči, druhá naopak hovorí, že podobný odklon bol zbytočný a v hre bol kľúčový moment výrazne silnejší.

Porovnávaniu s oceňovanou hrou sa seriál nevyhne ani v budúcnosti a seriál The Last of Us ešte čaká krst ohňom. Predovšetkým v prichádzajúcej tretej epizóde, kde sa autori od hry odklonili najviac a predstavujú v nej silný partnerský príbeh zameraný na vedľajšiu postavu, ktorý sa niektorým divákom páčiť nebude.

V redakcii sme už The Last of Us videli až do poslednej deviatej epizódy. Naše dojmy a recenziu bez spoilerov a prezrádzania príbehu nájdeš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP