Už to bude takmer rok, odkedy vznikol celosvetový fenomén Squid Game. Kórejský seriál z produkcie Netflixu sa stal najsledovanejším titulom streamovacej spoločnosti v histórii a minulý mesiac mu do zbierky pribudlo 14 nominácií na cenu Emmy.

Napriek tomu, že tvorca seriálu Hwang Dong-hyuk ešte dlho pred premiérou plánoval Squid Game ako minisériu, obrovský úspech a očakávania verejnosti ho prinútili pracovať na pokračovaní, ktoré Netflix oficiálne potvrdil v júni tohto roka. Podľa Deadline je dokonca možné, že svet Squid Game sa v budúcnosti, podobne ako Money Heist, rozšíri do iných častí sveta.

Netflix

Showrunner seriálu v nedávnom rozhovore pre portál Hollywood Reporter potvrdil, že pracuje na písaní druhej série a scenár by mal byť podľa tvorcu hotový ešte koncom roka 2022 alebo najneskôr začiatkom budúceho. Okrem dlho očakávaného pokračovania pracuje Dong-hyuk na svojom samostatnom filme.

Nové smrtiace hry a príbeh zameraný na hlavného protagonistu

Režisér zároveň naznačil, že pod ťarchou rozpracovaných projektov a vysokých očakávaní prežíva v súčasnosti mierne náročné obdobie. „Bolo by totálne klamstvo, keby som povedal, že necítim žiadny tlak, pretože toľko ľudí čaká na druhú sériu a prvá bola príliš úspešná na to, aby som sa necítil pod tlakom.“

Showrunner v spomínanom interview trochu poodhalil aj smerovanie príbehu, ktoré by sa malo viac zamerať na hlavnú postavu Seong Gi-huna a priamy vplyv dramatických udalostí z konca prvej série na jeho osobu.

Netflix

Ďalšie príbehové podrobnosti režisér, pochopiteľne, nechcel prezrádzať. O čosi viac však naznačil jeden z hlavných hercov z prvej série Oh Young-soo v rozhovore pre DiscussingFilm, keď povedal, že sa opäť dočkáme ďalšej smrtiacej série nových detských hier a o strhujúcu drámu by tak opäť nemala byť núdza. Vzhľadom na úroveň rozpracovaného projektu sa pri pokračovaní Squid Game očakáva jeho premiéra na streamovacej službe najskôr až v roku 2024.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP