Konkurenčný boj Samsungu a Apple na poli smartfónov je možné považovať za nekonečný príbeh. Po tom, čo jeden predstaví svoj vlajkový model nasledujú očakávania, s čím príde súper. Nedávno sme už spoznali nové iPhony, aký však bude ďalší model z radu Galaxy?

Zoznam súčasných špekulácii okolo novej vlajkovej lodi Samsungu dal dokopy portál Trusted Reviews. Začneme hneď dizajnom. Podľa dostupných špekulácií by sa vzhľad novinky nemal príliš meniť v porovnaní so súčasným modelom. Zmenšiť by sa mal len rámik v spodnej časti, v tom hornom zas majú byť zachované najdôležitejšie senzory a fotoaparát v podobnom štýle ako u iPhone X.

galaxy s8
Zobraziť celú galériu (0)
Samsung Galaxy S8+, zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Modulárny smartfón?

Na internet prenikli aj špekulácie o modulárnom dizajne Galaxy S9-ky. Takúto funkcionalitu už skúšalo niekoľko výrobcov, okrem iných aj Motorola s Moto Mods a vlastné riešenie pridalo aj LG. Samsung Galaxy S9 by teda tiež mohol obsahovať v konštrukcii magnetické piny, pomocou ktorých by sa pripájali jednotlivé moduly. Používateľ by následne mohol takýmto spôsobom vylepšiť fotoaparát či zvýšiť výdrž zariadenia.

Fotoaparát vo vlajkových Galaxy smartfónoch býva špičkou a inak tomu nebude ani pri ďalšej generácii. Snímač v Galaxy S9 bude údajne schopný zaznamenávať až 1000 snímok za sekundu, čím vyzve na súboj napríklad Sony Xperia XZ1. Výroba týchto komponentov začne zrejme v novembri.

Očakávame obrovský výkon. Bude ale stačiť na iPhone X?

V oblasti výkonu nasadil iPhone X s procesorom A11 Bionic latku poriadne vysoko a Samsung bude mať čo dobiehať. Do boja zrejme príde s čipsetom Snapdragon 845, na ktorého vývoji už juhokórejský gigant údajne usilovne spolupracuje. Esom v rukáve má byť 7 nm výrobný proces, ktorý môže priniesť výrazné zvýšenie výkonu. Samsung ale do vlajkových lodí montuje aj vlastný procesor Exynos, ten v Galaxy S9 má prísť s novým LTE modemom s rýchlosťou sťahovania na úrovni až 1,2 Gb/s.

samsung galaxy s9
Zobraziť celú galériu (0)
Samsung Galaxy S8+, zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Podľa výrobcu tak naplno využije súčasnú 4G sieť a pripraví pôdu na príchod 5G. Medzi ostatné lákavé funkcie Samsungu Galaxy S9 majú patriť 6 GB RAM pamäte, najnovší Android Oreo, duálny fotoaparát či technológia rozpoznávania tváre a bezdrôtové nabíjanie. Cena by mohla byť na úrovni medzi 730 € až 900 €. Predstavenia modelu Samsung Galaxy S9 sa zrejme dočkáme vo februári, špekuluje sa však aj o možnom dátume v januári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom