Nové iPhony 8, 8 Plus a X, ktoré Apple len nedávno predstavil, naznačujú, že poskytnú bezkonkurečný výkon. Podľa výsledkov z benchmarku Geekbench tieto smartfóny s novým procesorom A11 Bionic výkonnostne ďaleko prevyšujú aj najlepšie Androidy. A to rovno aj dvojnásobne.

Výsledky všetkých troch najnovších iPhonov sú testoch veľmi podobné. Najlepšie si viedol iPhone 8, ktorý dosiahol v teste jedného jadra úchvatné skóre 4195. Pri viacjadrovom testovaní jeho výsledok tesne prekročil 10-tisícovú hranicu. V oboch meraniach potom s relatívne malými odstupmi nasledujú iPhone 8 Plus a iPhone X.

Androidy ďaleko vzadu

Ďalšie odstupy sú už medzi smartfónmi ďaleko väčšie. Napríklad minuloročné vlajkové lode od Apple dosiahli v jednojadrovom teste približne 3300 bodov, v tom viacnásobnom okolo 5500. Až potom nasledujú súčasné top modely Androidov. Najvýkonnejšie zariadenie z pomedzi nich, Samsung Galaxy S8, dosiahlo v teste jedného jadra 1965 bodov. Teda ide približne o dvojnásobne horší výsledok než testované novinky od Apple. V prípade viacjadrového testu Galaxy S8 atakuje 6500 bodov. Na iPhony v ďalšom hodnotení nestačia ani vlajkové lode od výrobcov Xiaomi či Huawei.

Nenechaj si ujsť
Sme jednou z krajín, kde sa iPhone X predáva najdrahšie. Pozri sa, koľko stojí inde vo svete

Strojca víťazstva: čipset A11 Bionic

Jednoznačné výsledky ukazujú silu nového procesoru A11 Bionic. Už na predstavení iPhonu X sme videli čoho je tento čipset schopný. V zozname schopností nechýba renderovanie rozšírenej reality v reálnom čase či nahrávanie 4K videí pri 60 fps. Samozrejme syntetické testy sú len jednou časťou celkového hodnotenia a iPhony budú musieť svoj výkon potvrdiť pri reálnom používaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom