Generálny riaditeľ koncernu Volkswagen Herbert Diess spomenul aj presunutie výroby novej generácie vozidiel VW Passat a Škoda Superb na Slovensko. Skupina sa rozhodla využiť synergie, ktoré ponúka bratislavský závod, uviedol Diess na tlačovej konferencii k päťročnému finančnému plánu skupiny.

Nemecká automobilová skupina Volkswagen výrazne navyšuje investície do elektromobility a autonómne riadených vozidiel. Na tieto účely plánuje do roku 2025 vynaložiť zhruba 35 miliárd eur. Cieľom je predbehnúť súčasnú jednotku na trhu elektrických vozidiel, amerického výrobcu Tesla. Uviedol to v pondelok generálny riaditeľ automobilovej skupiny Herbert Diess.

Na tlačovej konferencii venovanej päťročnému finančnému plánu spomenul aj rozhodnutie o presunutí výroby novej generácie vozidiel VW Passat a Škoda Superb na Slovensko. Ako uviedol, skupina chce využiť synergie, ktoré ponúka bratislavský závod.

Zobraziť celú galériu (0)
Michal Varga / FonTech

Ďalšou významnou investičnou položkou je digitalizácia, kde skupina zvýšila investičný plán dvojnásobne na zhruba 27 miliárd eur. Aj v segmente automobilového softvéru chce VW dosiahnuť vedúcu pozíciu, uviedol Diess.

V Nemecku sú plánované investície za zhruba 20 miliárd eur. Na domácom trhu má zároveň pribudnúť výroba ďalších modelov, a to aj napriek vyšším nákladom. Skupina o svojom päťročnom pláne informovala prostredníctvom videokonferencie.

Ohlásená investícia v bratislavskom závode prinesie 2000 nových pracovných miest. V pondelok o tom informovali predstavitelia automobilky. Celkovo pritom koncern plánuje na Slovensku v rámci celej produktovej palety preinvestovať približne 1 miliardu eur, do samotnej produkcie modelov Volkswagen Passat a ŠKODA Superb by malo smerovať okolo 500 miliónov eur. Bratislavský závod pritom nečaká rozšírenie a zachovaná by mala ostať aj celková produkčná kapacita.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom