Poplatky za SMS správy upozorňujúce na zrealizované transakcie nie sú na Slovensku žiadnou novinkou. Takýto krok sa rozhodla spraviť aj Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a aj Prima banka, no k nim sa od nového roka pridá ďalší bankový dom. VÚB banka bude spoplatňovať takéto upozornenia, čo však neplatí pri overovacom bezpečnostnom prvku, ktorý je odoslaný na overenie operácie.

O týchto zmenách informovala VÚB banka vo svojej tlačovej správe na oficiálnom webe a ako prvý na to upozornil web Živé.sk. Spoplatnenie notifikačných SMS správ pri transakciách bude účinné od 1. januára 2020 a banka si bude mesačne za túto službu pýtať maximálny mesačný poplatok 1 €, pričom cena 1 SMS bude 0,15 €.

Takýto poplatok účtovala aj v minulosti, no nová zmena sa týka predovšetkým klientov využívajúcich VÚB Účet a VÚB Účet Magnifica. V prípade notifikačných SMS správ o nerealizovaných transakciách nebude banka poplatok účtovať. 

Bezplatnou alternatívou môžu byť PUSH notifikácie, pri ktorých je však nevyhnutné internetové pripojenie v smartfóne. Tieto upozornenia pritom prídu na všetky smartfóny, s ktorými je aplikácia VÚB Mobil Banking spojená. 

„Klienti si vedia nastaviť zasielanie notifikácií o pohyboch na svojom účte v pobočke, cez kontaktné centrum alebo v svojom Internet / Mobil bankingu. Môžu si nastaviť rôzne typy notifikácií: SMS, e-mailové, push notifikácie (na mobil cez aplikáciu VUB Mobil banking) alebo notifikácie do schránky správ v Internet bankingu.

Klienti si vedia zvoliť nastavenie notifikácií o realizovanej transakcii, nerealizovanej transakcii alebo o zmene zostatku na účte. Vedia si zvoliť aj to, od akej výšky kreditu alebo debetu bude zaslaná notifikácia o pohybe na účte.“ – doplnila VÚB banka.

 

„PUSH notifikácie nepochybne ponúkajú viacero výhod – sú bezplatné, bezpečné a sú na každom zariadení s aplikáciou VÚB Mobil Banking. SMS notifikácie môžu byť naopak vhodné pre tých, ktorí nepoužívajú smartfón, nemajú aplikáciu VÚB Mobil Banking alebo nemajú aktivované mobilné dáta,“ informovala VÚB banka.

Ďalšie články

Unikátna aplikácia od najinovatívnejšej banky
Slovenská banka skúša v smartfónoch jedinečnú aplikáciu. Zjednoduší množstvo úkonov
Rozširovanie Apple pokračuje
Vieme, kedy spustí Apple Pay ďalšia banka na Slovensku. Pridajú sa aj ďalšie?
Zákazníci VÚB si na Apple Pay ešte chvíľu počkajú
Spustenie Apple Pay sa vo VÚB banke oneskorí. Aj o niekoľko týždňov

Poplatok za notifikačné SMS správy pri transakciách sme však našli aj v Prima banke, ktorá v cenníku uvádza rovnaký mesačný poplatok 1 €. Ten sa vzťahuje na účet a telefónne číslo klienta. Ďalšie výhody a nevýhody oboch spôsobov upozornení na realizované transakcie nájdeš v priloženej tabuľke od VÚB banky.

[supsystic-tables id=136]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP