HBO má na konte nový hit, kedy opäť vsadil na „oživovanie“ zabudnutého. Detektívka Perry Mason v sledovanosti totiž prekonala aj predchádzajúce hity štúdia ako Watchmen alebo Outsider, píše portál Deadline.

HBO sa musí uznať fakt, že dokáže medzi divákmi vycítiť dopyt, prehľadať knižnicu zabudnutých a už dávno opustených seriálov, a v novej prijateľnej podobe ich priniesť na obrazovky modernému divákovi.

Takýmto prípadom je aj detektívka Perry Mason, ktorú HBO oživilo z popola rovnomenného seriálu televíznej stanice NBC z roku 1957. Pôvodného Masona, hraného Raymondom Burrom, vystriedal Matthew Rhys, ktorý je v reštartovanom seriáli zasadený do Los Angeles roku 1931.

Ako typ dobového detektíva Mason vedľa riešenia prípadu zmiznutého chlapca, ktorý ho môže vyšvihnúť v kariére, bojuje aj s osobnými démonmi prostredníctvom alkoholu, čo mu nie v každej situácii hrá do karát.

Každopádne zápletka v kombinácii s vynikajúcou exekúciou predlohy sa HBO vyplatila, keďže podľa Deadline videlo prvú časť naprieč všetkými platformami 1,7 milióna divákov. To je o 200-tisíc divákov viac, ako v minulom roku pri komixovke Watchmen alebo pri Outsider, ktorej premiérovú časť videlo 1,2 miliónov konzumentov.

Perry Mason sa tak v sledovanosti dá porovnať s treťou sériou etablovaného sci-fi Westworld, ktorá patrí medzi vlajkové lode služby. Sme zvedaví, ako dopadnú ďalšie časti, keďže až tie ukážu pravé kvality seriálu skrz trend nárastu alebo poklesu divákov. Seriál Perry Mason sme aj my zaradili medzi najočakávanejšie seriály júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom