banner-redmi-4
Ak by sme mali uviesť jeden zásadnejší hendikep, ktorý trápi takmer každý smartfón vyrobený spoločnosťou Xiaomi, celkom určite by sme sa všetci zhodli na jednej a tej istej veci. Reč je samozrejme o absentujúcej podpore LTE pásma B20, ktoré je najčastejšie využívané našimi operátormi. Najnovšie informácie však naznačujú, že si táto v našich končinách veľmi obľúbená spoločnosť pre nás pripravuje nemalé prekvapenia.

Čo nevidieť sa totižto dočkáme viacerých zariadení, ktoré si budú rozumieť aj s 800 MHz LTE frekvenciou. Faktom zostáva, že nepôjde o zbrusu nové modely, no vzhľadom na to, že je táto nižšie zmienená trojica smartfónov nesmierne žiadaná, to ani nevadí. Tieto žhavé informácie exkluzívne pre nás potvrdil aj zakladateľ Miuios.cz, ktorý však z pochopiteľných dôvodov nemôže uviesť svoj zdroj.

Xiaomi Redmi 4X

redmi-4-nahlad-vypredaja

Kúpiť Xiaomi Redmi 4 za 145 €
Snapdragon 625 a 32 GB ROM

Podľa názvu je hneď jasné, s akým prístrojom budeme mať dočinenia. Pôjde totižto o klasický Xiaomi Redmi 4, ktorý bude obohatený o toľko žiadané LTE pásmo B20 (800 MHz). Táto exkluzívna verzia zavíta do predaja už v polovici januára, pričom jej cena by nemala byť výrazne vyššia od verzie klasickej. Pre pripomenutie, hlavným ťahúňom tohto zariadenia je Snapdragon 430 / 625 procesor , 2 / 3 GB pamäte RAM či 16 / 32 GB interným úložiskom. Selfie snímač ponúkne rozlíšenie 5 MPx, zatiaľ čo jeho náprotivok dokáže vytvoriť fotografie v 13 MPx rozlíšením. Záujemcov taktiež poteší pomerne kompaktný 5-palcový FullHD displej, skener odtlačkov prstov či kvalitná hliníková unibody konštrukcia. Čerešničkou na torte je obrovská 4100 mAh batéria. V spojení s kompletnou podporou LTE sietí sa z Redmi 4 môže vykľuť veľmi úspešný low-end smartfón.

Xiaomi Redmi Note 4 Pro

xiaomi-redmi-note-4-recenzia

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4 za 163 €
3 GB RAM a 64 GB ROM

Záujemcovia o väčší Xiaomi Redmi Note 4 nemusia byť sklamaní, pretože sa taktiež dočkajú novej verzie, ktorá bude určená priamo pre európsky trh. Opäť sa bude jednať o z väčšej strany totožné zariadenie, ktoré však tentoraz okrem 800 MHz LTE frekvencie prekvapí jednou ďalšou novinkou. Čo nevidieť by sme sa totižto mali dočkať vylepšenej verzie tohto prístroja, ktorá ponesie označenie Pro. Nový model by mal podľa všetkého ponúknuť procesor od spoločnosti Qualcomm, pričom by sa malo jednať o 8-jadrový Snapdragon 652, prípadne 653. Obe tieto verzie dostanú už toľko omieľané pásmo B20, pričom do predaja sa dostanú na prelome januára a februára.

TIP: Recenzia | Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi Mi Note 2

xiaomi-mi-note-2-recenzia-22

Predobjednať Xiaomi Mi Note 2 s kompletnou LTE podporou

Posledné zo zariadení je už dlhšiu dobu známe verziou, ktorá podporuje už zmienenú LTE frekvenciu. Táto verzia je však dlhšiu dobu nedostupná, čo sa prejavilo aj pri našej podrobnej písanej recenzii, pri ktorej sme boli nútení využiť práve čínsku verziu. Zhruba o dva mesiace by sa však situácia mala diametrálne zmeniť a „globálna“ verzia nadupaného Xiaomi Mi Note 2 vstúpi do predaja vo februári budúceho roka.

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Note 2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP