banner-iphone-7
Americká spoločnosť Apple je pre mnohých čínskych výrobcov veľkou inšpiráciou. Samozrejme, nie že by sa inšpirovali s určitou mierou. Skôr sa inšpirujú až tak, že vzniká jednoducho klon. Veľa z nich sú nepoužiteľné nepodarky. Občas sa však nájde aj taký, ktorý je nielen dôvernou kópiou, ale dá sa aj používať.

Nejedná sa o prvý klon Apple iPhone 7 Plus. Nedávno sme vás informovali o podobnom kúsku z dielne známeho GooPhone. Tentokrát ,,fejkový“ iPhone pochádza od neznámeho výrobcu. Ide však o podarený kúsok, teda aspoň čo sa spracovania týka. Ponúka kvalitnú konštrukciu, ktorá je na nerozpoznanie od originálu. Výrobca nezabudol ani na duálny fotoaparát na zadnej strane. Spoločnosť stojaca za týmto kúskom sa pohrala aj s nadstavbou, ktorá pomerne solídne kopíruje iOS 10. Jedna chyba sa však predsa len našla. Je ňou Touch ID. V systéme je len na ozdobu, pretože reálne nefunguje.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Neznáme nám zostávajú aj hardvérové špecifikácie. Určite však od klonu iPhone 7 Plus-ky nemôžeme očakávať výkon a stabilitu ako pri originále. Systém je pravdepodobne založený na Androide neznámej verzie. Nevieme ani kde sa dá tento klon zohnať. Pravdepodobne ho cez internet neobjednáte a keby po ňom zatúžite, museli by ste sa vybrať na výlet do ďalekej Číny.

Na obrázkoch vyššie môžete vidieť originál (čierny) a klon (ružový) iPhone 7 Plus. Na prvý pohľad by ste mohli zaváhať, ktorý je originál. No keď sa pozriete lepšie, môžte si všimnúť nedokonalo doliehajúc šuplík na SIM kartu. Taktiež viacej vystúpené hardvérové tlačidlá prezrádzajú, že smartfón je len klon. Najzreteľnejšie sa dá ale originál rozoznať po rozsvietení displeja. Ten čínsky je kvalitou úplne niekde inde, ako originál.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom