banne-iphone-7iPhone od spoločnosti Apple vždy patril k smartfónom, ktorými sa inšpirovalo mnoho výrobcov. Niektorí len nepatrnými prvkami, no iní nemajú problém skopírovať takmer celý telefón. To je aj prípad spoločnosti Goophone, ktorá dokonca chcela hnať Apple pred súd za kopírovanie dizajnu.

Goophone je menší čínsky výrobca, ktorý sa zaoberá produkciou ,,fejkových“ smartfónov spoločností Apple a Sasmung. Nový kúsok z dielne tohto výrobcu na seba nenechal dlho čakať a len krátko po predstavení nového iPhonu začal s predajom svojho Goophone I7 Plus. Smatfón je aspoň po vzhľadovej stránke celkom vierohodná napodobnenina. Ponúka rovnako duálnu kameru s rozlíšením 12 MPx údajne z dielne Sony. Na prednej strane sa nachádza 5,5″ Retina displej s FullHD rozlíšením. Telo smartfónu má podľa výrobcu ,,100 % rovnaký materiál ako na originále“.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

goophone_i7_plus_01

Samozrejme, systém je založený na Androide vo verzii 6.0 Marshmallow. Goophone I7 Plus poháňa osem jadier procesoru MediaTek Helio X10 na frekvencii 1,8 GHz. Kapacita RAM pamäte sa vyšplhala na 2 GB a interné úložisko má 32 GB. Vo svojich útrobách smartfón ukrýva aj 2910 mAh batériu.

Smartfón sa už dostal k niekoľkým používateľom, ktorí stihli natočiť prvé unboxing videá. Vo videu vyššie môžete vidieť ako telefón vyzerá v akcii. YouTuber na videu ukazuje niektoré z funkcií, ktoré Goophone skopíroval od Apple. Ide napríklad o ForceTouch alebo použitie len jedného ovládacieho tlačidla. Vo ,,fejkovom“ iPhone si taktiež nenašiel miesto ani 3,5 mm audio jack. Cena zariadenia je stanovená na 204 €, čo je oproti cene Apple iPhone 7 veľmi lákavá ponuka, no určite neodporúčame zariadenie kupovať.

TIP: Slovenská cena 128 GB verzie iPhone 7 prekračuje 900 €!

goophone_i7_plus

Kompletné špecifikácie Goophone I7 Plus

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom