Vydanie jednej z najočakávanejších hier (nielen) tohto roka sa nezadržateľne blíži. Už o mesiac sa budeš môcť ponoriť to neónového sveta Cyberpunk 2077. Night City je obrovské a vývojári z CD Project Red nám preto predstavili vozový park, ktorý budeme mať k dispozícií. V poradí už 4. epizóde zo série Night City Wire boli prezentované skutočne unikátne kúsky.

Autá budú rozdelené do kategórií

V hre nájdeme niekoľko rozdielnych kategórií vozidiel. Najlacnejšie, najmenej výkonné, ale zároveň aj najmenej nápadné autá patria do kategórie Economic. Ak budeš potrebovať niečo nenápadné, za čím sa nikto neotočí, určite si vyber jedno z týchto lacných vozidiel. Pravým opakom sú autá z kategórie Executive. Ak budeš chcieť niekoho zaujať a ohúriť, siahni po jednej z týchto obrovských limuzín.

Obrovské, ťažké a nezastaviteľné. Takto nejako by sa dali charakterizovať ťažkotonážne vozidlá z kategórie Heavy Duty. Ak bude potrebné preraziť nejakú zábranu, toto je tá správna voľba. Milovníci rýchlosti si taktiež prídu na svoje, keď sa im pod ruky dostane niektoré z vozidiel kategórie Sport.

Bohatú ponuku unikátnych vozidiel budeš môcť okrem bežnej premávky využiť aj pri pouličných pretekoch. Ako dodal Paul Dalessi, hlavný dizajnéro všetkých vozidiel, určite si nezabudni na takéto nelegálne preteky zobrať aj zbraň. Nikdy nevieš, čo sa môže stať. Pre takéto prípady je tu ešte jedna, špeciálna kategória s názvom Hypercars, ktorá obsahuje rýchle a pancierované autá.

Kúpiť či ukradnúť?

Jednotlivé autá môžeš samozrejme vlastniť, avšak spôsob, akým sa k ním dostaneš, je na tebe. Najjednoduchšia a legálna metóda získania je kúpa. Ak máš teda dosť finančných prostriedkov, čo môže byť občas problém. V opačnom prípade hráčovi umožnia aj vozidlo ukradnúť priamo z ulice alebo dokonca z garáže. Vozidlá nadobudnúté takýmto spôsobom si môžeš legalizovať v autoservise, kde už urobia všetko potrebné.

Keď už budeš auto vlastniť, môžeš si ho upravovať po vizuálnej, ale aj výkonnostnej stránke. Možnosti sú vraj obrovské a vzhľadom na to, že ide o futuristické vozidlá, časom môžeme od hráčov očakávať zaujímavé výtvory. K dispozícii budú samozrejme aj motorky a dokonca je tu jedna perlička. V hre sa objaví nádherný kúsok zo stajne Porsche, konkrétne model 911 vyrobený v roku 1977. V hre tak bude mať krásnych 100 rokov.

Svoje auto si dokážeš priviezť hocikedy chceš. Vývojári to vtipne prirovnali k zavolaniu Zaklínačovej kobyly, ktorá sa ale občas vtipne objavila na niektorej zo striech. Dodal, že podobným chybám sa snažia vyvarovať a všetky aspekty hry poriadne testujú.

Vozidlá vyzerajú úžasne, dotvoria pekelne dobrú atmosféru hry

Zvukoví dizajnéri v CD Project Red si uvedomujú, že vozidlá v hre sú síce futuristické, no ich zvuk musí byť maximálne realistický. Preto aj k úlohe ozvučenia jednotlivých modelov pristupujú s neuveriteľným zmyslom pre detail. Zvuky nahrávali z rozličných vozidiel, pričom do každého umiestnili 3 mikrofóny do motorovej časti, 3 k výfukom a 2 do interiéru.

Všetky automobily budú prepracované do tých najmenších detailov. Týka sa to nielen exteriéru, ale aj interiérov. Spracovanie interiérov dokonca konkuruje najnovším hrám s automobilovou tematikou. Rovnaká pozornosť je venovaná aj zapracovaniu motoriek a ruku k dielu priložil aj samotný Keanu Reeves.

Cyberpunk 2077 tak zatiaľ vyzerá extrémne dobre. Všetky prezentované možnosti hry, technické spracovanie a úžasnú atmosféru si budeš môcť vyskúšať už 19. novembra na PC, PlayStation 4 Xbox One. O verzii pre novú generáciu herných konzol sa zatiaľ veľa nehovorí. Autori sa totiž plne sústredia na doladenie aktuálne verzie titulu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom