Do vydania jednej z najočakávanejších hier tohto roka nám zostávajú ešte tri mesiace, tvorcovia sa preto príchod hry rozhodli pripomenúť novými ukážkami priamo z hry. Tie sa zameriavajú predovšetkým na rozmanitú ponuku zbraní a vplyv minulosti hlavnej postavy na udalosti v hre.

Začnime príbehovým pozadím postáv, ktoré boli predstavené už dávnejšie. Cyberpunk 2077 pri tvorbe postavy ponúkne na výber jednu z trojice možností jej životného príbehu. Hráč si bude môcť vybrať, či hlavná postava ako dieťa vyrastala na ulici, žila životom nomáda alebo v minulosti pracovala pre nebezpečnú korporáciu.

Poľskí vývojári z CD Projekt Red avizovali, že od voľby sa následne nebude odvíjať len špecifická úvodná pasáž, ale bude tiež bude ovplyvňovať dialógy naprieč celou hrou. Práve na tieto mechaniky sa zameriava prvé gameplay video.

Ak sa príbeh postavy od malička písal na ulici, bude napríklad poznať hlavné zločinecké charaktery, vedľajšie uličky a spojenia medzi jednotlivými postavami. Život Nomáda sa pre zmenu začína úplne mimo Night City, hlavného dejiska hry.

Nomád teda veľmi nepomôže pri detailoch o meste, zato však poskytne cenné vedomosti týkajúce sa vonkajšej krutej oblasti Badlands. Do tretice tu máme korporátneho agenta, ktorý pracoval pre spoločnosť Arasaka a výborne sa rozumie obchodným transakciám.

Vývojári počas prezentácie ďalej predstavili aj zbrane, ktoré spadajú do vybraných kategórií. Power Weapons sú napríklad priamočiare zbrane účinné proti početným presilám, projektily Tech Weapons sa zasa dokážu odrážať od povrchov a zabiť nepriateľa za prekážkou.

Problémy sa budú dať vyriešiť aj ručne, na čo slúžia zbrane zblízka, tvorcovia však ešte takéto súboje nevyladili podľa predstáv a hľadajú spôsoby, ako ich spraviť prirodzenejšie.

Čerešničkou na torte bol pohľad do zákulisia hry a priblíženie toho, ako švédska hardcore punková kapela Refused počas hudobnej scény v hre vdychuje život Keanu Reevsovi, jednej z vedľajších postáv Cyberpunk 2077.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom