O rozhodne najkontroverznejšom titule posledných mesiacov, Cyberpunk 2077, sme aj my čo-to napísali. Odhliadnuc od všetkých negatív sprevádzajúcich hneď niekoľko dní po decembrovom vydaní sa hra pomaly, ale isto dostáva aj na konzolách do hrateľnej podoby.

Hráči, ktorí hru stihli prejsť, sa tak určite tešia na rozšírenia v podobe voľných DLC, ktoré CD Projekt Red ešte pred vydaním hry sľúbil. Dohady portálu Engadget však naznačujú, že ak hráči nechcú skončiť sklamaní, svoje očakávania by mali krotiť.

Domnienky sa opierajú konkrétne o túto oficiálnu adresu štúdia, ktorá sľubuje vydanie DLC-čka začiatkom roka 2021. Engadget prízvukuje, že história stránky podľa archivačného nástroja internetových stránok, Wayback Machine, siaha do dátumu spustenia predaja titulu.

Odvtedy sa však poľské štúdio stretlo s viacerými problémami, na čele s nedávno potvrdenou kolektívnou žalobou zo strany ukrivdených investorov. Zároveň v decembrovom príspevku, figurujúcom ako reakcia na kritiku nefunkčnosti vydanej hry, štúdio informuje, že hru ešte v januári a následne vo februári čakajú dve veľké záplaty.

Oba tieto faktory môžu zapríčiniť zdržanie plánovaných DLC. Zároveň web aj napriek maximálnej možnej oprave aktuálnej verzie Cyberpunk 2077 upravený nebol, a teda je dosť možné, že tvrdenia o skorom vydaní DLC nie sú aktuálne. Pomyselným podpisom za fabuláciami je krízový míting autorov Cyberpunk 2077 z decembra, ktorého prepis je dostupný v PDF forme na tejto adrese.

Úprimne povedané, na hodnotenie je ešte skoro. V tejto chvíli, prosím, vyriešime kritickú situáciu a sústreďme sa na vylepšenie hry. Budeme o tom diskutovať začiatkom budúceho roka,“ reagoval na otázku investorov o budúcnosti DLC a potenciálnej hre viacerých hráčov v roku 2022 jeden z riaditeľov CD Projekt Red, Adam Kiciński.

My len pripomíname, že hra viacerých hráčov bol ešte pred početnými odkladmi plánovaná na rok 2021. Začiatkom minulého roka však štúdio vo verejne dostupnom rozhovore s investormi potvrdilo, že online režim nebude dostupný skôr, ako v roku 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP