banner-mate-8
Nový počin od čínskeho výrobcu tabletov Cube sa radí medzi tablety podobné Surface od Microsoftu. Nový Cube i9 prichádza s dizajnom podobným Microsoft Surface Pro 4, a to vrátane stojanu na zadnej strane či klávesnice/doku.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tablet je tak možné používať až v troch polohách. K prvej polohe slúži klávesnica. Tablet teda môžete používať ako plnohodnotný notebook. Druhá poloha sa perfektne hodí na pozeranie rôznych videí či filmov, keďže tablet disponuje stojanom na zadnej strane. Ak už nemáte nič dôležité na práci a chcete si na tablete len zahrať hru alebo skontrolovať sociálne siete, na to už budete tablet používať bez stojanu a klávesnice, teda ako normálny tablet.

cube i9 displej
Veľkosť displeja Cube i9 je podobná iPadu Pro či konkurečnému Chuwi Hi12, teda 12.2 palca. Rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov by malo dopomôcť k lepšej výdrži batérie a lepšiemu výkonu. Jedným z lákadiel nového Cube i9 je procesor z dielne Intelu. Jedná sa o 64-bitový Intel Skylake 6. generácie (alebo tiež Intel Core m3-6Y30), ktorý je vyrobený 14 nm procesom. Dostatočný grafický výkon zabezpečuje Intel HD Graphics 515. Pamäť RAM má hodnotu 4 GB, čo je na prácu alebo hranie menej náročných hier postačujúca hodnota. Úložisko o veľkosti 128 GB sa tiež nemá za čo hanbiť. Navyše je ho možné rozšíriť pomocou microSD karty. Ak by ste chceli narýchlo niečo odfotiť a nemali by ste po ruke nič lepšie ako tento tablet, pre takéto prípady tu je 5 MPx zadný fotoaparát a 2 Mpx predný. Zadnú stranu zariadenia tvorí zliatina horčíka.

cube i9 vykon
Tento tablet/notebook disponuje dvoma zaujímavými konektormi. Prvým z nich je USB Type-C vo verzii 3.1, ktorý dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 10 Gbit/s. Druhý konektor je tradičné USB vo verzii 3.0. Tento konektor by mal prenášať dáta teoretickou rýchlosťou 625 MB/s, čo sa výborne môže hodiť pre pripojenie USB flash disku či klávesnice alebo myši. Vo vnútri tabletu sa nachádzajú 2 x 5 000 mAh batérie. Spolu 10 000 mAh už určite nejakú dobu tablet pri živote udrží. No a nakoniec spomenieme už len operačný systém, ktorým sa stal Windows 10. Cena nového Cube i9 bola stanovená na 2999 Juanov (okolo 418 €), pričom zaň dáte približne o 200 € viac ako v prípade konkurenčného Chuwi Hi12. Tablet už zaradil do predobjednávky aj náš partnerský e-shop Gearbest.com za 602 €.

Zdroj: Cube

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP