Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Súkromná spoločnosť Lumafield vykonala skenovanie nového headsetu rozšírenej reality Apple Vision Pro od známeho technologického giganta prostredníctvom CT, informuje 9to5mac. Pomocou skenovania sa v útrobách špičkového headsetu podarilo odhaliť technológie a komponenty, ktoré sme v takejto forme zatiaľ nevideli a to aj bez potreby rozobratia celého zariadenia.

Využila svoju expertízu

Firma Lumafield sa špecializuje práve na vykonávanie takýchto analýz a detailných skenovaní rôznych zariadení, ktoré tentoraz vykonala aj pri najdrahšom headsete svojho druhu na trhu. CT skenovanie odhalilo množstvo kamier umiestnených pod čelným sklom zariadenia a to vrátane senzoru LiDAR či infračervených snímačov, vysvetľuje Lumafield v tlačovej správe.

Lumafield

V tej istej snímke sú viditeľné aj čipy M2 a úplne nový R1, ktorý takmer úplne eliminuje oneskorenie obrazu. CT skenovaním prešli aj batérie zariadenia, ktoré sú v tomto prípade, na rozdiel od konkurenčných produktov, externé. V ich prípade o žiadne revolučnú techniku nejde, o niečo zaujímavejšia je ale snímka ventilátorov, ktoré zohrávajú skutočne dôležitú úlohu.

Chladiaci systém má totiž na starosti udržiavanie teploty na uzde, pričom kvôli pomerne vysokému výkonu generuje Apple Vision Pro dosť veľké množstvo tepla. Na chladenie využíva zariadenie kombináciu pasívneho a aktívneho chladenia s cieľom čo najvyššej efektivity a zároveň nízkej hlučnosti.

Lumafield

Použili ho pri prvej operácii

Apple Vision Pro už nachádza aj prekvapivé využitie v praxi, čo dokazuje aj prvé použitie pri operácii. Headset nosila zdravotná sestra, ktorá pomáhala chirurgickému tímu tým, že pomocou zariadenia sledovala virtuálne obrazovky, na ktorých sa počas operácie zobrazovali dôležité informácie. To umožnilo lepšiu organizáciu a efektívnosť.

Prekvapivý záver

Na záver Lumafield zmieňuje najmä schopnosť spoločnosti Apple poskytnúť čo najviac pri zachovávaní čo najnižších nákladov na samotnú konštrukciu, i keď samotný vývoj určite lacný nebol. Aj keď je pohľad na takéto CT skenovanie zaujímavý, zrejme ešte viac prezradili analýzy, počas ktorých boli zariadenia Apple Vision Pro fyzicky rozobraté.

Po rozobratí zariadenia spoločnosťou iFixIt sa napríklad ukázalo, že v snahe dosiahnuť čo najrealistickejší obraz očí používateľa to Apple mierne prehnal. Nejde totiž v skutočnosti len o jeden obraz, ale hneď niekoľko rôznych obrazov, ktoré sú premietané cez viacero vrstiev a šošoviek. Pri prechode každým komponentom pritom kvalita mierne klesá a výsledkom je, že i keď z hľadiska uhlov vyzerajú oči správne, obraz je pomerne nekvalitný.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú