Jedna z najväčších herných udalostí na Slovensku je za nami a k hráčom sa v podobe Early Access na Steame dostala zaujímavá tuzemská novinka Vivat Slovakia. Ambiciózny vývojársky tím v nej predstavuje divoké 90. roky na Slovensku a zobrazuje niektoré z najväčších káuz histórie Slovenska.

FonTech.sk oslovil vývojárov a spýtal sa ich, ako hru hodnotia po prvom týždni na trhu. Vieme tiež, koľko hráčov si hru za prvý týždeň vyskúšalo, ako vývojársky tím reaguje na kritiku a aké sú plány pre blízku budúcnosť.

V rozhovore sa dozvieš:

  • Ako vývojári hodnotia vydanie Vivat Slovakia
  • Koľko hráčov si hru vyskúšalo, čo na hre najviac chvália a tiež kritizujú
  • Či cenovku 25 € nepovažujú za prehnanú a ako to bude s cenou hry v budúcnosti
  • Ako sa vývojárom podarilo získať na dabing postáv hviezdne herecké mená a koľko dabing stál
  • Aké sú ambície s hrou do budúcna

Vivat Slovakia sa konečne dočkal vydania v Early Access. Ako ho v štúdiu hodnotíte?

Sme prvý týždeň po vydaní Early Accessu, takže vieme objektívne zhodnotiť aktuálny stav. Vivat Slovakia Strana A je plne dohrateľná, čo je pre herných vývojárov vždy najväčšia obava.

Predbežný prístup totiž znamená, že hra obsahuje chyby a slabšiu optimalizáciu, no ak sa objaví game breaking chyba, nedá sa to ospravedlniť ani nálepkou Early Accessu. To sa nám, našťastie, nestalo. Takže prvý týždeň po vydaní Vivat Slovakia hodnotíme ako Team Vivat kladne.

Názory hráčov sú pomerne rozporuplné. Jedna skupina hru chváli, druhá hovorí o nedorobku. Čo na reakcie hovoríš ty?

Áno, objavujú sa dva protichodné názory. Jedna skupina Vivat Slovakia háji, druhá haní. Odráža sa to aj na hodnotení hry na Steame, kde nám svieti oranžové Mixed. Ak by sme to ale mali rozhrešiť číselne, momentálne 68% hráčov na Steame hodnotí hru pozitívne. Čo je viac než bezpečná väčšina. S prichádzajúcimi opravami a optimalizáciou hry očakávame vylepšenie aj celkového hodnotenia. Už nám chýba len máličko.

Team Vivat

Rátali ste pred vydaním aj s kritikou alebo vás zastihla nepripravených?

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú