Autori s novým Call of Duty rozhodne udreli klinec po hlavičke. Warzone je odbočka série, ktorá vyšla samostatne, je zdarma a zameriava sa na režim battle royale. Aj vďaka tomuto je hra nesmierne úspešná, no v posledných dňoch trpí obrovským nárastom cheaterov, ktorí odrádzajú hráčov najmä na konzolách, píše PC Gamer.

Warzone sa môže pochváliť schopnosťou crossplayu, čo znamená, že v jednom zápase môžu proti sebe súperiť hráči z PC a konzol. Tu však dochádzame k hlavnému kameňu úrazu, keďže hráči na PC majú tendenciu využívať rôzne cheaty (podvody) kaziace zážitok hráčom na PS4 a Xboxe One, kde implementácia takýchto vylepšení je predsa len náročnejšia.

Štúdio Infinity Ward už od spustenia hry 10. marca stihlo rozdať viac ako 70 000 banov za nepovolené používanie cheatu ako aimbot, vďaka ktorému hráč automaticky mieri na nepriateľa alebo wallhack, kedy dokáže podvodník vidieť cez steny.

Hráči na konzolách aj napriek podpore crossplayu majú možnosť vďaka nastaveniam hry hrať na mapách, kde budú súperiť len s konzolistami, no rozhodne nejde o najšikovnejšie riešenie, keďže pravé možnosť hrať naprieč viacerými platformami bola považovaná za hlavný ťahák Warzone.

Nenechaj si ujsť
Unikátny seriál do karantény: Vyskúšaj skrytý klenot Netflixu, ktorý pochádza z Izraelu

Olej do ohňa pridáva podstatná časť konzolových hráčov, ktorí sú podľa Redditu frustrovaní a dennodenne sa sťažujú. Je teda dosť možné, že vývojárske štúdio bude musieť zasiahnuť podstatne tvrdšie ako doteraz, keďže práve kvôli cheaterom môžu títo hráči Warzone opúšťať a prechádzať ku konkurencii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom